ភាពជាអ្នកដឹកនាំពិតជាសំខាន់ សម្រាប់មនុស្សគ្រប់គ្នាក្នុងការដឹកនាំខ្លួនឯង ដឹកនាំក្រុមការងារ និងស្ថាប័ន ឪ្យមានផលិតភាពការងារកាន់តែខ្ពស់ និងសម្រេចបាននូវភាពជោគជ័យកាន់តែប្រសើរឡើង។ ដោយមើលឃើញអំពីសារៈសំខាន់នៃភាពជាអ្នកដឹកនាំនេះ ទើបវិទ្យាស្ថានមគ្គុទ្ទេសក៍នៃសាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាកម្ពុជា បានធ្វើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយនឹង “The John Maxwell Leadership Certified Team” បង្កើតឪ្យមានកម្មវិធី «មគ្គុទេ្ទសក៍សម្រាប់អ្នកដឹកនាំវ័យក្មេង» (Young Generation Leaders) រដូវកាលទី៣ ដែលគ្រោងប្រព្រឹត្តទៅនៅចុងខែកញ្ញានេះ។
លោក ស៊ិន សុវណ្ណារ៉ុង អ្នកគ្រប់គ្រងផ្នែកបណ្តុះបណ្តាល នៃវិទ្យាស្ថានមគ្គុទ្ទេសក៍ សាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្រ្តកម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា កម្មវិធីនេះបង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បីចូលរួមចំណែកក្នុងការបណ្ដុះបណ្ដាលទៅកាន់យុវជន មិត្តនិស្សិតនិងអ្នកដឹកនាំវ័យក្មេងនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដោយផ្ដោតលើប្រធានបទសំខាន់ៗបីដូចជា៖ សិល្បៈនៃការដឹកនាំខ្លួនឯងឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព, សិល្បៈនៃការដឹកនាំក្រុមឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព និង សិល្បៈនៃការដឹកនាំស្ថាប័នឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព។
លើសពីនេះទៅទៀតយើងទាំងអស់គ្នានឹងបានជួបជាមួយនឹងវាគ្មិនកិត្តិយសពិសេសៗ ដែលពោរពេញទៅដោយសមត្ថភាព ជំនាញ និងភាពជាអ្នកដឹកនាំ នៅក្នុងកម្មវិធីផ្ទាល់ ដូចជា អ្នកស្រី នុត ក្លារ៉ា នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន Apsara Media Services ដែលនឹងបកស្រាយទៅលើប្រធានបទ៖ សិល្បៈនៃការដឹកនាំខ្លួនឯងឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព, លោកបណ្ឌិត ង៉ែត សុខឡា អគ្គនាយកនៃវិទ្យាស្ថានមគ្គុទ្ទេសក៍ សាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្ត្រកម្ពុជា ដែលនឹងបកស្រាយទៅលើប្រធានបទ៖ សិល្បៈនៃការដឹកនាំក្រុមឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព, លោក សំ កុសល អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន Baksey Media ដែលនឹងបកស្រាយទៅប្រធានបទ៖សិល្បៈនៃការដឹកនាំស្ថាប័នឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព។
ជាមួយគ្នានេះ ក៏មានការចូលរួមពីវាគ្មិនកិត្តិយស ដូចជាលោកតា បណ្ឌិត កុល ផេង បិតាស្ថាបនិក និងជាប្រធាននៃសាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្ត្រកម្ពុជា, ឯកឧត្តម វ៉េង សិរីវុឌ្ឍ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃសាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្ត្រកម្ពុជា និងជាអ្នកនិពន្ធសៀវភៅ “គ្មាននរណាកើតមកក្រទេ”, លោក Mark Hemingway Executive Director of The John Maxwell Certified Team ជាដើម។
ក្រៅតែពីការចូលរួមបកស្រាយរបស់វាគ្មិន នៅក្នុងកម្មវិធីនោះក៏មានសកម្មភាពជាច្រើនទៀតដូចជា ការចែករំលែកពីវាគ្មិនខាងលើទៅលើប្រធាននីមួយៗ, ការពិភាក្សាតុមូលទៅលើប្រធានបទចម្បង, ការសួរ ឆ្លើយពីសំណាក់អ្នកចូលរួម និងវាគ្មិនកិត្តិយស, ការសម្ដែងសិល្បៈផ្សេងៗ, ការដាក់បង្ហាញស្ដង់មួយចំនួនរបស់ដៃគូសហការ និងដៃគូឧបត្តម្ភ ព្រមទាំងមានការផ្តល់ជូនវត្ថុអនុស្សាវរីយ៍ជាច្រើនផងដែរ។
បើតាមលោក ស៊ិន សុវណ្ណារ៉ុង កម្មវិធីសិក្ខាសាលានេះ នឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ ចាប់ពីវេលាម៉ោង១ ដល់ម៉ោង៥រសៀល នៅមជ្ឈមណ្ឌលសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-កូរ៉េ (CKCC) ហើយអ្នកដែលអាចចូលរួមបាន អាចជាបុគ្គលិកគ្រប់ជាន់ថ្នាក់នៅតាមស្ថាប័ននានា ជាពិសេសសម្រាប់បងប្អូនសិស្សនិស្សិត និងយុវជនទូទៅ។ សម្រាប់ការចុះឈ្មោះចូលរួម សូមចូលទៅតាមរយៈតំណរភា្ជប់នេះ ៖ https://bit.ly/45i2EWT ៕