សាលាភាពជាអ្នកដឹកនាំឡៃហ្គឺប្រកាសបើកទទួលសិស្សចូលរៀនចំនួន៤០កន្លែង ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥
សាលាភាពជាអ្នកដឹកនាំឡៃហ្គឺប្រកាសជ្រើសរើសសិស្សចំនួន ៤០នាក់ចូលរៀនពីថ្នាក់ទី ៧ដល់ថ្នាក់ទី១២ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥។ វគ្គសិក្សាថ្មីនឹងចូលរៀននៅថ្ងៃទី០៧ ខែសីហាឆ្នាំ២០២៤។
រាជរដ្ឋាភិបាល​តាមរយៈរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ និងក្រសួង​អប់រំ យុវជន និង​កីឡា​ បានសម្រេច​ដាក់ឱ្យអនុវត្ត​កម្មវិធី​ផ្តល់​..
ពិព័រណ៌​ឱកាស ២០២៥ ផ្តល់បទពិសោធន៍ថ្មី សម្រាប់វិស័យអប់រំ ការងារ និង​អាជីវកម្ម
ចុងសប្តាហ៍នេះ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៥ ដល់ថ្ងៃទី២៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​អគារ Connexion កោះពេជ្រ កម្មវិធីពិព័រណ៍ឱកាស ឆ្នាំ២០២៥ ដែលជាពិព័រណ៍ដ៏ធំដំបូងគេនៅកម្ពុជា នឹងនាំយកនូវវាគ្មិន អ្នកជំនាញ គ្រូវបង្វឹក អ្នកបង្កើតមាតិកា ជាង ១០០នាក់មកពីបណ្តាញផ្សេងៗគ្នា
សមាគម​អ្នក​និពន្ធ​ខ្មែរ បានសម្រេចប្រគល់ជ័យលាភី​​ពាន «​កិត្តិគុណ» ដែល​ប្រសិទ្ធនាមថា «​គរុ​វិជ្ជាចារ្យកវី​និពន្ធ​» ជូនដល់ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តី​ក្រសួង​អប់រំ យុវជន និង​កីឡា ក្នុងឱកាស​អបអរសាទរទិវាជាតិអំណាន​លើកទី១០។
កាលពីសប្តាហ៍​កន្លងទៅនេះ គណៈប្រតិភូក្រសួងអប់រំ និង​តំណាងគ្រឹះស្ថាន​ឧត្តមសិក្សា​សាធារណៈ និង​ឯកជន បានធ្វើ​ទស្សនកិច្ច​នៅ​ទីក្រុង​ណានថុង ខេត្តជាំងស៊ូ ប្រទេស​ចិន ដើម្បី​ដកស្រង់​បទពិសោធការអប់រំឧត្តមសិក្សា និង​បច្ចេកវិទ្យា...
ក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ រកឃើញក្រុមហ៊ុន/ស្ថាប័នចំនួន៦ ជាប់ពានរង្វាន់ឌីជីថលកម្ពុជាឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមប្រធានបទ "គាំទ្រដល់ពលរដ្ឋកម្ពុជាក្នុងការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលដើម្បីអនាគតកាន់តែល្អ" កាលពីពេលកន្លងទៅថ្មីៗនេះ។