អាហារូបករណ៍ ស សុខា ផ្តល់​ឱកាស​សិក្សា​ឥតបង់ថ្លៃ១០កន្លែងនៅវិទ្យាស្ថានវ៉ាន់ដាឆ្នាំសិក្សា២០២២-២០២៣
ភ្នំពេញ – ឱកាសទទួលបានអាហារូបករណ៍សិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រនៅវិទ្យាស្ថានវ៉ាន់ដា ចំនួន១០កន្លែងឆ្នាំសិក្សា២០២២-២០២៣ ។ អាហារូបករណ៍ទទួលបានការគាំទ្រ និងឧបត្ថម្ភពីឯកឧត្ដម ស សុខា និងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី ។
អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនសម្រាប់សិស្ស-និស្សិតទូទាំងប្រទេស ដែល​ជាបុគ្គលធ្លាប់បានចូលរួមសកម្មភាពការងារសង្គម ឬមានជីវភាពខ្វះខាត  (ត្រូវភ្ជាប់ជាមួយលិខិតបញ្ជា្កក់ថាបានចូលរួមសកម្មភាពការងារសង្គម ឬលិខិតបញ្ជាក់ភាពក្រីក្រចេញដោយអាជ្ញាធរ) សិស្ស-និស្សិតត្រូវបំពេញពាក្យស្នើសុំប្រវត្តិរូបសង្ខេប សលាកប័ត្រឯកត្តជន(មានគំនូរ) និងបំពេញកិច្ចសន្យាខិតខំរៀនសូត្រ ដោយគោរពតាមវិធានបទបញ្ជាផ្ទៃក្នុងរបស់ក្រុមការងារ ។ បេក្ខជនដែលមកពីខេត្តព្រៃវែង ខេត្តបាត់ដំបង និងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នឹងមានអាទិភាពក្នុងការទទួលបានអាហារូបករណ៍ ។ បេក្ខជនត្រូវមានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ ។
អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនការសិក្សាជំនាញគណនេយ្យ ដែលមានវេនសិក្សាពេលរសៀលចាប់ពីម៉ោង១៤ :០០ ដល់១៧:០០ នាទីល្ងាច ។ កាលបរិច្ឆេទចូលរៀនមានពីរលើក ដោយលើកទី១ថ្ងៃទី១៨ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទី២ថ្ងៃទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៣ ។ ជាមួយគ្នានេះ បេក្ខជនដែលទទួលបានអាហារូបករណ៍តម្រូវឱ្យបងថ្លៃរដ្ឋបាលប្រចាំឆ្នាំដោយខ្លួនឯងដែលមានតម្លៃ៥០ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំ ។