សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ រៀបចំ​ការ​ប្រកួតសំណេរ​ពានរង្វាន់អប់រំពេញមួយ​ជីវិត ជំរុញ​យុវជន​ឱ្យ​យល់ពីតម្លៃ​ នៃកិច្ច​ការ​សង្គម
ភ្នំពេញ- ដេប៉ាតឺម៉ង់អប់រំពេញមួយជីវិត នៃមហាវិទ្យាល័យអប់រំ សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ នឹងរៀបចំការប្រកួតប្រជែងផ្នែកសំណេរ ពានរង្វាន់អប់រំពេញមួយជីវិត លើកទី១ ឆ្នាំ២០២២ ។ ការប្រកួតប្រជែងផ្នែកសំណេរនេះ ធ្វើឡើងក្នុងគោលបំណង លើកទឹកចិត្ត និងជំរុញឱ្យយុវជនខ្មែរចូលរួម និងយល់តម្លៃនៃកិច្ចការសង្គម បណ្ដុះស្មារតីឱ្យយុវជនខ្មែរគោរពស្រឡាញ់គ្នា និងធ្វើការងារជាក្រុម ផ្ដល់ឱកាសឱ្យយុវជនខ្មែរបង្ហាញស្នាដៃ និងគំនិតច្នៃប្រឌិត និងចូលរួមលើកកម្ពស់វិស័យតែងនិពន្ធតាមរយៈការប្រកួតប្រជែងស្នាដៃ។
សម្រាប់​លក្ខខណ្ឌចូលរួម គឺជាសិស្សានុសិស្សកំពុងសិក្សាថ្នាក់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិថ្នាក់ទី១០ ដល់ ថ្នាក់ទី១២ឆ្នាំសិក្សា២០២១-២០២២។ ត្រូវសរសេរសំណេរជាក្រុមដែលមានសមាជិកចំនួន ៣នាក់ក្នុងមួយក្រុម។ លើសពីនេះ ជាស្នាដៃរបស់ក្រុមមិនធ្លាប់បោះពុម្ព និងមិនធ្លាប់ប្រកួតប្រជែងកន្លងមក។
សម្រាប់ខ្លឹមសារ បេក្ខជនត្រូវបកស្រាយស្របតាមប្រធានបទ “ការសិក្សាពេញមួយជីវិតបានដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផលិតធនធានមនុស្សប្រកបដោយសមត្ថភាពក្នុងការជម្រុញឱ្យប្រទេសកម្ពុជាក្លាយជាប្រទេសមានចំណូលមធ្យមកម្រិតខ្ពស់ត្រឹមឆ្នាំ២០៣០ និងជាប្រទេសដែលមានចំណូលខ្ពស់នៅឆ្នាំ២០៥០”។ ក្នុងនោះ​ការសរសេរត្រូវគោរពតាមលំនាំ “តែងសេចក្តីបែបពន្យល់” និងផ្តោតលើហេតុនិងផល ព្រមទាំងបង្ហាញពីសេចក្តីសង្ឃឹម របស់ក្រុមផ្ទាល់ទៅលើអនាគតខ្លួនឯង សង្គម និងប្រទេសជាតិ។ លើសពីនេះ ការបរិយាយត្រូវគោរពតាមលំនាំនៃគោលការណ៍តែងសេចក្តី និងមានការពន្យល់លើពាក្យគន្លឹះពេញលេញ និងច្បាស់លាស់ ដោយមានអំណះអំណាងត្រឹមត្រូវ។
ចំពោះអត្ថប្រយោជន៍នៃការប្រកួតសំណេរ ម្ចាស់ជ័យលាភីនឹងទទួលបានបណ្ណសរសើរ ប្រាក់ឧបត្ថម្ភ ហើយស្នាដៃជ័យលាភីនឹងត្រូវបោះពុម្ពជាសៀវភៅដោយដេប៉ាតឺម៉ង់អប់រំពេញមួយជីវិត។
បេក្ខជនដែលចាប់អារម្មណ៍អាចផ្ញើស្នាដៃសំណេរមក ដេប៉ាតឺម៉ង់អប់រំពេញមួយជីវិត បន្ទប់លេខ ២១០B អាគារA ជាន់ទី២ នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ ដោយវេចខ្ចប់ក្នុងស្រោមសំបុត្របិទជិត ឬ ផ្ញើមកជាទម្រង់ PDF តាមប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិកតេឡេក្រាមតាមរយៈលេខទូរសព្ទ 081 242 890 / 017 903 212 ឬផ្ញើតាមសារអេឡិចត្រូនិច chantream@gmail.com ។ កាលបរិច្ឆេទផុតកំណត់ទទួលស្នាដៃ នៅត្រឹមរសៀល ថ្ងៃទី៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង ១៦: ៣០នាទី៕