សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៥-២០២៦ វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នឹងជ្រើសរើសសិស្សនិស្សិតរហូតដល់ចំនួន ១២០៥នាក់ សម្រាប់ទទួលអាហារូបករណ៍ទៅតាមមុខជំនាញ និងកម្រិតសញ្ញាបត្រ។
ក្នុងនោះសម្រាប់កម្រិតសញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់បច្ចេកទេស (បរិញ្ញាបត្ររងបច្ចេកទេស) វិទ្យាស្ថានផ្តល់ជូនអាហារូបករណ៍សរុបចំនួន ១៧៥នាក់ ទៅលើជំនាញ វិស្វកម្មរថយន្ត ៣០នាក់, ការរចនា និងបង្កើតគេហទំព័រ ៣០នាក់, គ្រប់គ្រងព័ត៌មានវិទ្យា ៣០នាក់, សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ ២៥នាក់, បច្ចេកវិទ្យាប្រព័ន្ធបរិក្ខារត្រជាក់ និងកំដៅ ៣០នាក់ និងបសុសត្វ ៣០នាក់។
សម្រាប់កម្រិតសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ៣ (C3) អាហារូបករណ៍សរុបចំនួន ២៦០នាក់ ក្នុងនោះ មានជំនាញ ការផ្សារលោហៈដោយធ្នូអគ្គិសនី ២០នាក់, ការផ្សារឧស្ម័ន ២០នាក់, ការផលិតនំ ២០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត ២០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលអគ្គិសនីរថយន្ត ២០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់រថយន្ត ២០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលទោចក្រយានយន្ត ២០នាក់, ការរចនាក្រាហ្វិកដោយកុំព្យូទ័រ ២០នាក់, សេវាកម្មរដ្ឋបាល ២០នាក់, សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ ២០នាក់, ការដំឡើង និងថែទាំបណ្តាញកុំព្យូទ័រ ២០នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន ២០នាក់ និង ការកែច្នៃបន្លែ និងផ្លែឈើ ២០នាក់។
ដោយឡែកកម្រិតសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ២ (C2) វិទ្យាស្ថានផ្តល់អាហារូបករណ៍សរុបចំនួន ៧៧០នាក់ ទៅលើជំនាញ ការផ្សារលោហៈដោយធ្នូអគ្គិសនី ចំនួន៥០នាក់, ការផ្សារឧស្ម័ន ៥០នាក់, ការផលិតនំ ៥០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត ៧៥នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលអគ្គិសនីរថយន្ត ៥០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់រថយន្ត ៥០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលទោចក្រយានយន្ត ៥០នាក់, ការរចនាក្រាហ្វិកដោយកុំព្យូទ័រ ៦៥នាក់, សេវាកម្មរដ្ឋបាល ៥០នាក់, សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ ៥០នាក់, ការដំឡើង និងថែទាំបណ្តាញកុំព្យូទ័រ ៥០នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន ១២០នាក់ និងការកែច្នៃបន្លែ និងផ្លែឈើ ៦០នាក់។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ សម្រាប់កម្រិតសញ្ញាបត្រជាក់ខ្ពស់បច្ចេកទេស បេក្ខជនត្រូវប្រឡងជាប់ ឬធ្លាក់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ៣ (C3) ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ។ សម្រាប់កម្រិតសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ៣ (C3) បេក្ខជនត្រូវមានសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ២ (C2) ហើយសម្រាប់កម្រិតសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ២ បេក្ខជនត្រូវមានសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ១ (C1)។
ឯកសារភ្ជាប់ក្នុងការដាក់ពាក្យចូលរៀន ៖ សៀវភៅគ្រួសារ (ថតចម្លង) ១ច្បាប់, សំបុត្រកំណើត (ថតចម្លង) ១ច្បាប់, អត្តសញ្ញាណបណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ (ថតចម្លង) ១ច្បាប់, រូបថតថ្មីផ្ទៃពណ៌ខៀវ (ទំហំ៤x៦) ចំនួន ៤សន្លឹក, រូបថតថ្មីផ្ទៃពណ៌ខៀវ (ទំហំ៣x៤) ចំនួន ២សន្លឹក, សញ្ញាបត្រ (ច្បាប់ចម្លងដែលមានបញ្ជាក់ពីអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ច) ១ច្បាប់។
កាលបរិច្ឆេទចុះឈ្មោះចូលរៀនចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ ហើយកាលបរិច្ឆេទចូលរៀនគឺនៅថ្ងៃទី២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥។
សម្រាប់ព័ត៌មាន សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់វិទ្យាស្ថានដែលមានអាសយដ្ឋាន ភូមិគាប សង្កាត់ទឹកថ្លា ក្រុងសិរីសោភ័ណ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ឬតាមរយៈទូរស័ព្ទលេខ ០៩៥ ៩៣៤ ៤៤៧៕