ភ្នំពេញ – ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានប្រកាសហើយ ពីម្ចាស់ពានរង្វាន់ «សម្តេចតេជោ សែន» សម្រាប់ជ័យលាភីនាយកសាលាល្អ គ្រូបង្រៀនល្អភាសាខ្មែរ គ្រូបង្រៀនល្អគណិតវិទ្យា ព្រមទាំងពានរង្វាន់សម្រាប់ជ័យលាភីសាលាស្អាត។
បើតាមសេចក្ដីប្រកាសរបស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ចុះថ្ងៃទី១៩ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២២ បានបញ្ជាក់ថា សម្រាប់ពានរង្វាន់ “សម្ដេចតេជោ សែន” ជ័យលាភីនាយកសាលាល្អ មានចំនួន៣ជ័យលាភី ក្នុងនោះ ជ័យលាភីលេខ១ បានទៅលើ លោក ឆេង រិទ្ធ នាយកសាលាបឋមសិក្សាពោធិ៍សាត់ ក្រុងពោធិ៍សាត់ ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដោយទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ១ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន៧លានរៀល, ជ័យលាភីលេខ២ បានទៅលើ លោក លោក ស៊ឹម រ៉ុង នាយកវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន១មិថុនា ស្រុកបាទី ខេត្តតាកែវ ទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ២ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៦លានរៀល និងជ័យលាភីលេខ៣ បានទៅលើ លោក ខែម រ៉ន នាយកវិទ្យាល័យស្ទឹងហាវ ស្រុកស្ទឹងហាវ ខេត្តព្រះសីហនុ ទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ៣ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៥លានរៀល។
ជាមួយគ្នានេះ សម្រាប់សាលាស្អាត ក៏ត្រូវបានរកឃើញដែរ ដោយក្នុងនោះ ជ័យលាភីលេខ១ បានទៅលើ វិទ្យាល័យស្វាយរៀង ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅ ក្រុងស្វាយរៀង ខេត្តស្វាយរៀង ដោយសាលាទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ១ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៥លានរៀល, ជ័យលាភីលេខ២ បានទៅលើ សាលាបឋមសិក្សាវត្តចែងដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅស្រុកសង្កែ ខេត្តបាត់ដំបង ទទួលបានពានរង្វាន់ជ័យលាភីលេខ២ និងថវិកាអមពានរង្វាន់ចំនួន ៤លានរៀល។