ខេមតិច​រៀបចំ​ពិព័រណ៍​ការងារ និង​វេទិកា​ឧស្សាហកម្ម ជំរុញ​ការអភិវឌ្ឍន៍​អាជីព​និស្សិត
សាកលវិទ្យាល័យ​ខេមតិច និង​ដៃគូ​ឧស្សាហកម្ម មកពី​ក្រុមហ៊ុន​ស្ថាបត្យកម្ម ធនាគារ និង​វិស្វកម្ម បាន​រៀបចំ​ពិព័រណ៍​ការងារ និង​វេទិកា​ឧស្សាហកម្ម កាល​ពីសប្តាហ៍​កន្លង​ទៅ​នេះ ដើម្បី​ជួយ​និស្សិត និង​ក្រុមហ៊ុន ស្វែង​យល់​ពីគ្នា​ទៅវិញ​ទៅមក ក្នុងការ​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​ភាព​មិន​ត្រូវគ្នា​រវាង​ជំនាញ និង​តម្រូវការ​បុគ្គលិក​ក្នុង​ទីផ្សារ​ការងារ។
លោក​បណ្ឌិត​សាស្ត្រាចារ្យ ឃៀង សុធី សាកលវិទ្យាធិការ នៃសាកលវិទ្យាល័យ​បច្ចេកវិទ្យា និង​វិទ្យាសាស្រ្តកម្ពុជា (ខេមតិច) មានប្រសាសន៍ថា វេទិកាឧស្សាហកម្ម​មានគោលបំណង ដោះស្រាយ​បញ្ហា​ដ៏សំខាន់​មួយ​គឺ ជំនាញ ដែល​រួមមាន​ចន្លោះ​ប្រហោង​នៃ​ជំនាញ និង ជំនាញ​ដែល​កំពុង​មាន​តម្រូវការ​ក្នុង​ទីផ្សារ​ការងារ​នៅ​វិស័យឯកជន​សង្គមស៊ីវិល និងរដ្ឋ។
លោក កួន វណ្ណស៊ី ប្រធាន​មូលធនមនុស្ស និង​វប្បធម៌ នៃ​សាកលវិទ្យាល័យ​ខេមតិច​ មាន​ប្រសាសន៍​បន្ថែម​ថា ការ​រៀបចំ​កម្មវិធី​នេះ​ឡើង គឺ​ជាការ​ផ្ដល់​ឱកាស​ដល់​និស្សិត និង​ក្រុមហ៊ុន​នានា​ជួប​គ្នា ដើម្បី​ជួយ​ពង្រឹង​ការ​យល់ដឹង​បន្ថែម​សម្រាប់​និស្សិត អំពី​ឱកាស​ការងារ​នៅតាម​បណ្ដា​ក្រុមហ៊ុន និង​ឧស្សាហកម្ម។
លោក​បន្តថា ក្រៅពី​ធ្វើឱ្យ​កម្មវិធី​នេះ ក្លាយ​ជា​វេទិកា​ជំនួប​រវាង​និស្សិត និង​ក្រុមហ៊ុន គោល​បំណង​សំខាន់​មួយ​ទៀត គឺពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​សាកលវិទ្យាល័យ វិស័យ​ឯកជន តាមរយៈ​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​យោបល់ ចែករំលែកធាតុ​ចូល​សំខាន់ៗ ដើម្បីរួមគ្នា​ពង្រឹង​កម្មវិធីសិក្សា ដែល​ឆ្លើយតប​ទៅនឹង​តម្រូវការ​ទីផ្សារ​ការងារ និង​ជាពលរដ្ឋ​សកល​នាពេល​អនាគត។
គួរជម្រាប​ជូនថា កម្មវិធី​ពិព័រណ៍ការងារ និង​វេទិកាឧស្សាហកម្ម ត្រូវ​បានរៀបចំ​ឡើង​រយៈពេល​មួយ​ថ្ងៃពេញ កាលពីថ្ងៃទី១០ ខែវិច្ឆិកា ក្នុង​បរិវេន​សាកលវិទ្យាល័យ​ខេមតិច ដោយ​មានការ​ចូលរួម​ពីនិស្សិត និង​សាស្ត្រាចារ្យ​ប្រមាណ​ជាង ១០០នាក់ ព្រមទាំង ក្រុមហ៊ុន និងដៃគូ​ឧស្សាហកម្ម ជាច្រើន​ចូលរួម៕