តាម​រយៈ​ការ​លើក​ស្ទួយ​ក្នុង​វិស័យ​អប់រំ ឯកឧត្ដម​អភិបណ្ឌិត ស សុខា និង លោកជំទាវ កែ សួនសុភី សហការ​ជាមួយ​សាកលវិទ្យាល័យ​ជាតិគ្រប់គ្រង ប្រកាស​ជ្រើសរើស​និស្សិត​ចំនួន១៥នាក់​ដើម្បី​សិក្សា​ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥។ អាហារូបករណ៍​ផ្ដល់​ជូន​ក្រោម​គម្រោង​អាហារូបករណ៍​អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ថ្នាក់​ជាតិ សម្រាប់​សិស្ស​ទូទាំង​ប្រទេស។
ជំនាញ​ដែល​អាហារូបករណ៍​ផ្ដល់​ជូន​រួមមាន ជំនាញ​គ្រប់គ្រង, ជំនាញ​ទីផ្សារ, ជំនាញ​សហគ្រិនភាព ជំនាញ​ហិរញ្ញវត្ថុ​និង​ធនាគារ, ជំនាញ​ហិរញ្ញវត្ថុ និង​ទីផ្សារ​មូលបត្រ, ជំនាញ​គណនេយ្យ, ជំនាញ​គណនេយ្យ និង​ពន្ធដារ, ជំនាញ​គណនេយ្យ និង​សវនកម្ម, ជំនាញ​សេដ្ឋកិច្ច​អភិវឌ្ឍន៍, ជំនាញ​ទេសចរណ៍, ជំនាញ​បដិសណ្ឋារកិច្ច, ជំនាញ​នីតិសាស្ត្រ, ជំនាញ​រដ្ឋបាល​សាធារណៈ, ជំនាញ​ព័ត៌មានវិទ្យា, ជំនាញ​ព័ត៌មានវិទ្យា​អាជីវកម្ម, ជំនាញ​អក្សរសាស្ត្រ​អង់គ្លេស និង ជំនាញ​អក្សរសាស្ត្រ​ចិន។
អាហារូបករណ៍​ផ្ដល់​ជូន​ថ្នាក់​បរិញ្ញាបត្រ ដោយផ្ដល់អាហារូបករណ៍១០០% ចំនួន៥កន្លែង និង​អាហារូបករណ៍​៥០% ចំនួន១០កន្លែង ដែលវគ្គសិក្សានឹងចូលរៀនថ្ងៃទី២ ខែ​ធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​ជំនាញ​សិក្សា និង​ព័ត៌មាន​ទូទៅ​អាច​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​គ្រឹះស្ថាន​ឧត្ដមសិក្សា​តាមរយៈ ០៩៥ ៥០៤ ១៧៩ / ០១០ ៣០០ ៦៥៦។
លក្ខខណ្ឌ​សម្រាប់​បេក្ខជន​ក្នុង​ការ​ដាក់ពាក្យ ៖ អាហារូបករណ៍​ផ្ដល់​ជូន​ដល់​សិស្ស-និស្សិត​ទូទាំង​ប្រទេស បេក្ខជន​ដែល​មក​ពី​ខេត្តព្រៃវែង បាត់ដំបង និង​ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ (ទទួល​បាន​អាទិភាព) ជា​បេក្ខជន​ដែល​ធ្លាប់​បាន​ចូល​រួម​សកម្មភាព​ការងារ​សង្គម ឬ​មាន​ជីវភាព​ខ្វះខាត (ទទួល​បាន​អាទិភាព) ត្រូវ​ភ្ជាប់​ជាមួយ​លិខិត​បញ្ជាក់​ថា បាន​ចូលរួម​សកម្មភាព​សង្គម ឬ​លិខិត​បញ្ជាក់​ភាព​ក្រីក្រ​ចេញ​ដោយ​អាជ្ញាធរ​មានសមត្ថកិច្ច។ ជា​មួយ​គ្នា​នេះ បេក្ខជន​ត្រូវ​បំពេញ​ពាក្យ​ស្នើសុំ​ប្រវត្តិរូប​សង្ខេប សលាកបត្រ​ឯកត្តជន​ (មាន​គំរូ) សិស្ស-និស្សិត​ត្រូវ​បំពេញ​កិច្ចសន្យា​ខិតខំ​រៀន​សូត្រ និង​គោរព​តាម​វិធាន​បទបញ្ជាផ្ទៃក្នុង​របស់​ក្រុមការងារ។ គួរ​ជម្រាប​ថា បេក្ខជន​ដែល​ជ្រើសរើស​ថ្នាក់​បរិញ្ញាបត្ររង​ត្រូវ​មាន​សញ្ញាបត្រ​មធ្យម​សិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬ​ប្រឡង​ធ្លាក់​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ។ បេក្ខជន​ស្នើ​ថ្នាក់​បរិញ្ញាបត្រ​ត្រូវ​មាន​សញ្ញាបត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬ​សញ្ញាបត្រ​ដែល​មាន​តម្លៃស្មើ។
ដើម្បី​ធ្វើ​ការ​ដាក់ពាក្យ បេក្ខជន​អាច​ស្នើ​ពាក្យ​អាហារូបករណ៍​បាន​តាម​៣របៀប ដោយ​ទី​មួយ បេក្ខជន​អាច​ដាក់ពាក្យ​ដោយ​ផ្ទាល់​នៅ​ទីស្នាក់ការ​អាហារូបករណ៍​អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ដែល​មាន​អាសយដ្ឋាន​ផ្ទះលេខ៤៤ ផ្លូវលេខ៤៣២ សង្កាត់ទួលទំពូងទី១ ខណ្ឌ​ចំការមន រាជធានី​ភ្នំពេញ ឬ​អាច​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់ ០៩៦ ៥៩១ ៦៩៤២។ របៀប​ទីពីរ តាមរយៈ Google Form (https://forms.gle/9nhkGWXEhDbeMnVd7) អាហារូបករណ៍​អភិសន្តិភិបណ្ឌិត ស សុខា ដោយ​បំពេញ​ពាក្យ​ស្នើសុំ និង​ភ្ជាប់​ជាមួយ​នឹង​ឯកសារ​តម្រូវ Scan ឬថតឱ្យ​ច្បាស់។
របៀប​ទីបី តាមរយៈ​ក្រុម​ការងារ​អាហារូបករណ៍​អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ដោយ​បំពេញ​ពាក្យ​ស្នើសុំ និង​ភ្ជាប់​ជាមួយ​នឹង​ឯកសារ​តម្រូវ Scan ឱ្យ​បាន​ច្បាស់ រួចផ្ញើទៅ Telegram របស់​ក្រុម​ការងារ​តាមរយៈ ៖ កញ្ញា លី សុគន្ធា (០១៧ ៦៨៤ ៨៨១) កញ្ញា វីន បញ្ញាធីតាវល័ក្ខណ៍ (០៩៦ ៥៤៩ ០៧៣៣) និង លោក ម៉ៅ រិទ្ធច័ន្ទសំណាង (០៩៦ ៥៩១ ៦៩៤២)។