តាមរយៈការលើកស្ទួយក្នុងវិស័យអប់រំ ឯកឧត្ដមអភិបណ្ឌិត ស សុខា និង លោកជំទាវ កែ សួនសុភី សហការជាមួយសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង ប្រកាសជ្រើសរើសនិស្សិតចំនួន១៥នាក់ដើម្បីសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនក្រោមគម្រោងអាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ថ្នាក់ជាតិ សម្រាប់សិស្សទូទាំងប្រទេស។
ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនរួមមាន ជំនាញគ្រប់គ្រង, ជំនាញទីផ្សារ, ជំនាញសហគ្រិនភាព ជំនាញហិរញ្ញវត្ថុនិងធនាគារ, ជំនាញហិរញ្ញវត្ថុ និងទីផ្សារមូលបត្រ, ជំនាញគណនេយ្យ, ជំនាញគណនេយ្យ និងពន្ធដារ, ជំនាញគណនេយ្យ និងសវនកម្ម, ជំនាញសេដ្ឋកិច្ចអភិវឌ្ឍន៍, ជំនាញទេសចរណ៍, ជំនាញបដិសណ្ឋារកិច្ច, ជំនាញនីតិសាស្ត្រ, ជំនាញរដ្ឋបាលសាធារណៈ, ជំនាញព័ត៌មានវិទ្យា, ជំនាញព័ត៌មានវិទ្យាអាជីវកម្ម, ជំនាញអក្សរសាស្ត្រអង់គ្លេស និង ជំនាញអក្សរសាស្ត្រចិន។
អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ដោយផ្ដល់អាហារូបករណ៍១០០% ចំនួន៥កន្លែង និងអាហារូបករណ៍៥០% ចំនួន១០កន្លែង ដែលវគ្គសិក្សានឹងចូលរៀនថ្ងៃទី២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពីជំនាញសិក្សា និងព័ត៌មានទូទៅអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់គ្រឹះស្ថានឧត្ដមសិក្សាតាមរយៈ ០៩៥ ៥០៤ ១៧៩ / ០១០ ៣០០ ៦៥៦។
លក្ខខណ្ឌសម្រាប់បេក្ខជនក្នុងការដាក់ពាក្យ ៖ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនដល់សិស្ស-និស្សិតទូទាំងប្រទេស បេក្ខជនដែលមកពីខេត្តព្រៃវែង បាត់ដំបង និងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ (ទទួលបានអាទិភាព) ជាបេក្ខជនដែលធ្លាប់បានចូលរួមសកម្មភាពការងារសង្គម ឬមានជីវភាពខ្វះខាត (ទទួលបានអាទិភាព) ត្រូវភ្ជាប់ជាមួយលិខិតបញ្ជាក់ថា បានចូលរួមសកម្មភាពសង្គម ឬលិខិតបញ្ជាក់ភាពក្រីក្រចេញដោយអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ច។ ជាមួយគ្នានេះ បេក្ខជនត្រូវបំពេញពាក្យស្នើសុំប្រវត្តិរូបសង្ខេប សលាកបត្រឯកត្តជន (មានគំរូ) សិស្ស-និស្សិតត្រូវបំពេញកិច្ចសន្យាខិតខំរៀនសូត្រ និងគោរពតាមវិធានបទបញ្ជាផ្ទៃក្នុងរបស់ក្រុមការងារ។ គួរជម្រាបថា បេក្ខជនដែលជ្រើសរើសថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររងត្រូវមានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬប្រឡងធ្លាក់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ។ បេក្ខជនស្នើថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រត្រូវមានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ។
របៀបទីបី តាមរយៈក្រុមការងារអាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ដោយបំពេញពាក្យស្នើសុំ និងភ្ជាប់ជាមួយនឹងឯកសារតម្រូវ Scan ឱ្យបានច្បាស់ រួចផ្ញើទៅ Telegram របស់ក្រុមការងារតាមរយៈ ៖ កញ្ញា លី សុគន្ធា (០១៧ ៦៨៤ ៨៨១) កញ្ញា វីន បញ្ញាធីតាវល័ក្ខណ៍ (០៩៦ ៥៤៩ ០៧៣៣) និង លោក ម៉ៅ រិទ្ធច័ន្ទសំណាង (០៩៦ ៥៩១ ៦៩៤២)។