អ្នកជំនាញធនធានមនុស្ស ៖ បទពិសោធន៍ ជំនាញបច្ចេកវិទ្យា និងភាសាបរទស ជាអ្វីដែលក្រុមហ៊ុននានាត្រូវការ ពីអ្នកកំពុងរកការងារ
ដើម្បីត្រៀមខ្លួន ចូលរួមប្រកួតប្រជែងក្នុងទីផ្សារការងារ ដែលកំពុងមា​នការប្រកួតប្រជែង យុវជនចាំបាច់ត្រូវស្វែងយល់អំពីបច្ចេកវិទ្យា ភាសាបរទស និងបទពិសោធន៍ការងារ ព្រោះចំណេះដឹង និងចំណេះធ្វើទាំងបីនេះ គឺជាអ្វីដែលក្រុមហ៊ុន ក្នុងប្រទេសកម្ពុជាត្រូវការ, នេះបើតាមការលើកឡើងរបស់លោក លី វណ្ណារិទ្ធ ប្រធានផ្នែកជ្រើសរើសបុគ្គលិក នៃក្រុមហ៊ុន CAM HR ។
លោកសង្កត់ធ្ងន់ថា ត្បិតថា គ្រប់វិស័យសុទ្ធតែមានតម្រូវការ ប៉ុន្តែយុវជ​នត្រូវពង្រឹងសមត្ថភាពបច្ចេកវិទ្យា ព្រោះសម័យបច្ចុប្បន្ន គឺជាសម័យបច្ចេកវិទ្យា, ទន្ទឹមនឹងនេះ ជំនាញភាសាបរទេសក៏មានសារៈសំខាន់ខ្លាំងដែរ ហើយក្នុងលក្ខខណ្ឌបច្ចុប្បន្ន ភាសាចិន ជាភាសា ដែលកំពុងមានតម្រូវការខ្ពស់ ខណៈអ្នកជំនាញភាសាចិននៅមានចំនួនតិចនៅឡើយ។ ដោយឡែក ក្រុមហ៊ុន ក៏ត្រូវការបុគ្គលិក ដែលមានបទពិសោធន៍ផងដែរ ដូច្នេះ ដើម្បីទទួលបានបទពិសោធន៍ យុវជន អាចដាក់ពាក្យហាត់ការការងារ នៅក្រុមហ៊ុនផ្សេងៗ ឬដាក់ពាក្យធ្វើការងារ បើទោះបីជាក្នុងដំណាក់កាលដំបូង ទទួលបានចំណូលទាបក៏ដោយ។
លោក លី វណ្ណារិទ្ធ ប្រធានផ្នែកជ្រើសរើសបុគ្គលិក នៃក្រុមហ៊ុន CAM HR ។
អ្នកជំនាញផ្នែកធនធានមនុស្សរូបនេះ បានបញ្ជាក់បន្ថែមថា ប្រសិនបើយុវជន ត្រូវការការងារ ដែលស្របទៅតាមទីផ្សារការងារបច្ចុប្បន្ន។ ចំណុចសំខាន់ទី១ យុវជន ត្រូវតែពង្រឹងសមត្ថភាពបន្ថែម និងបន្តសិក្សាពេញមួយជីវិត, ចំណុចទី២ យុវជន ត្រូវក្រឡេកមើលចក្ខុវិស័យរបស់រដ្ឋាភិបាល ថា តើរដ្ឋាភិបាល មានគោលដៅអភិវឌ្ឍប្រទេស​ទៅរករូបភាពបែបណា។ លោកបន្តថា ការរៀនស្របទៅតាមចក្ខុវិស័យរដ្ឋាភិបាល យុវជន នឹងងាយស្រួលស្វែងរការងារ៕