រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ៖ ការអប់រំដោយចីរភាពធានាដល់សេវាអប់រំប្រកបដោយគុណភាព និងបរិយាប័ន្ននៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ- ការអប់រំប្រកបដោយចីរភាពនឹងធានាដល់​ការផ្ដល់សេវាអប់រំប្រកបដោយគុណភាព និងបរិយាប័ន្នទាំងក្នុងប្រព័ន្ធនិងក្រៅប្រព័ន្ធដល់កុមារ និងយុវជនកម្ពុជា ។ ឯកឧត្ដមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានថ្លែងបែបនេះក្នុងឱកាសបើកបវេសនកាលឆ្នាំសិក្សាថ្មី ឆ្នាំ២០២១-២០២២ នៅវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន ប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទនេះ ។
ឯកឧត្ដមបណ្ឌិតសភាចារ្យ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា មានប្រសាសន៍បន្ថែមថា រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា កំពុងខិតខំប្រឹងប្រែង អភិវឌ្ឍន៍សង្គមសេដ្ឋកិច្ចព្រមទាំងចាត់ទុកការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សជាអាទិភាពទីមួយ ដោយផ្តោតនិងប្ដេជ្ញាធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង ។ លើសពីនេះរាជរដ្ឋាភិបាលកំពុងពង្រឹងគុណភាពអប់រំវិទ្យាសាស្រ្ត និងបច្ចេកវិទ្យា ដើម្បីធានាឱ្យបានកំណើនសេដ្ឋកិច្ចប្រកបដោយចីរភាព ។ គួរជម្រាបជូនថា គ្រប់គ្រឹះស្ថានសិក្សាសាធារណៈទាំងអស់នៅទូទាំង​ប្រទេស​កម្ពុជា បានរៀបចំបើកបវេសនកាលឆ្នាំសិក្សាថ្មី ២០២១-២០២២ នៅថ្ងៃទី១០ ខែមករា ខណៈរាជរដ្ឋាភិបាលបាន​ចេញ​វិធានការសុខភាពសិក្សាសំខាន់១៣ចំណុចតម្រូវឧ្យគ្រឹស្ថានសិក្សាទាំងអស់អនុវត្ត ៕