ភ្នំពេញ- ក្នុងឱកាសបើកវគ្គសិក្សាទី២ ឆ្នាំសិក្សា២០២១-២០២២ សាកលវិទ្យាល័យកម្ពុជា បានប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍ពេញថ្លៃសិក្សាចំនួន៥០០កន្លែងសម្រាប់ការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ។
សិស្សានុសិស្សកម្ពុជាទាំងអស់ មានសិទ្ធក្នុងការដាក់ពាក្យប្រឡងយកអាហារូបករណ៍ ក្រោយពីបានប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុយភូមិ ដោយមិនកំណត់ឆ្នាំ ។
ក្នុងនោះសិស្សានុសិស្សគួរត្រៀមលិខិតបញ្ជាក់អត្តសញ្ញាណរបស់ខ្លួនមួយចំនួនមានដូចជា ក្រដាសពិន្ទុបញ្ជាក់សញ្ញាបត្រទី១២(ប្រសិនបើមិនទាន់ដកបានអាចជំពាក់សាលាសិន) សំបុត្របញ្ជាក់កំណើត(ថតចម្លង) និង រូបថត ជាដើម ។
បេក្ខជន-បេក្ខនារីអាចស្វែងរកទិញពាក្យសុំអាហារូបករណ៍នៅការិយាល័យទទួលចុះឈ្មោះ និងផ្ដល់ព័ត៌មាននៅសាកលវិទ្យាល័យកម្ពុជា និងបំពេញបែបបទពាក្យ ដែលមានអាសយដ្ឋានតាមបណ្ដោយផ្លូវណ័រប្រ៊ីត សង្កាត់ទឹកថ្លា ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមធ្វើការទំនាក់ទំនងតាមទូរសព្ទលេខ ០២៣ ៩៩៣ ២៧៦ ឬ ០៩៦ ៤៧០ ៧៣០៧ ឬតាមរយៈ Email: admissions@uc.edu.kh ។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី១៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២២ ៕