ភ្នំពេញ- មជ្ឈមណ្ឌលកូរ៉េ SOFTWARE HRD បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍ផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យា ចាប់ពីកម្រិតទាប រហូតដល់ថ្នាក់កម្រិតខ្ពស់ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សាថ្មី ២០២២ ។
ក្រៅពីនេះបេក្ខជនក៏មានឱកាសទទួលបានការងារក្នុងស្រុក និងក្រៅស្រុក និងមានឱកាសទទួលបានអាហារូបករណ៍ផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យាទៅសិក្សាថ្នាក់អនុបណ្ឌិត និង បណ្ឌិតនៅប្រទេសកូរ៉េថែមទៀផង។ លើសពីនេះ និស្សិតទាំងអស់ក៏ទទួលបានការឧបត្ថម្ភ អាហារថ្ងៃត្រង់ ឯកសណ្ឋាន កន្លែងស្នាក់នៅ (សម្រាប់និស្សិតមកពីបណ្តាខេត្ត) ការចែករំលែកចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៏ ពីវាគ្មិនពិសេសៗទាំងក្នុងស្រុក និងក្រៅស្រុក និងកម្មវិធីកីឡា។
វគ្គសិក្សាកម្រិតមូលដ្ឋានមាន Java Standard Edition (J2SE), Spring Framework, OOP Concept, MVC Pattern, Web Server ( NGINX ), Database Management, HTML, CSS, Bootstrap, MDBootstrap, UI/UX Design, JavaScript, jQuery, ECMAScript statement និង ReactJS។ សម្រាប់ថ្នាក់កម្រិតខ្ពស់ និស្សិតអាចជ្រើសរើសមុខវិទ្យាណាមួយដើម្បីរៀនមាន Android Development, iOS Development, Spring and Angular (Advanced), Hybrid Mobile Development (React Native), DevOps Engineering, Blockchain Development។
និស្សិតអាចធ្វើការចុះឈ្មោះតាមរយៈ៖ https://register.kshrd.com.kh ។ ចាប់ផ្ដើមទទួលពាក្យពីថ្ងៃនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១៕