អ្នកជំនាញសិង្ហបុរីចែករំលែកបទពិសោធន៍អភិវឌ្ឍមូលធនមនុស្ស ដល់ថ្នាក់ដឹកនាំក្នុងប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីជំនាញកម្ពុជា
ថ្នាក់ដឹកនាំក្នុងប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីជំនាញកម្ពុជា ដែលមកពីគ្រឹះស្ថានបណ្ដុះបណ្ដាល វិស័យឧស្សាហកម្ម វិស័យឯកជន និងដៃគូអភិវឌ្ឍផ្សេងៗ កាលពីថ្ងៃទី២៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៥ ទទួលបានការចែករំលែកបទពិសោធន៍នៃការអភិវឌ្ឍជំនាញរបស់ប្រទេសសិង្ហបុរី ជាទុនបន្ថែម​ដើម្បីស្វែងយល់ពីយុទ្ធសាស្ត្រ ក្នុង​ការ​អភិវឌ្ឍមូលធនមនុស្សសម្រាប់កម្ពុជា។
លោក គី សុខគីម នាយកប្រតិបត្តិ មូលនិធិអភិវឌ្ឍន៍ជំនាញ (SDF) អំឡុងពេលថ្លែងសន្ទរកថា បើកកម្មវិធី។
កញ្ញា អ៊ឹង សុគន្ធារី ជាសិក្ខាកាមម្នាក់ ដែលចូលរួមក្នុងសិក្ខាសាលានេះ និងជាអគ្គលេខាធិការរង នៃសមាគមន៍ផលិត គ្រឿងអេឡិចត្រូចនិច និងបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា ។
កញ្ញា អ៊ឹង សុគន្ធារី អគ្គលេខាធិការរង នៃសមាគមន៍ផលិត គ្រឿងអេឡិចត្រូចនិច និងបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា ដែលបានចូលរួមក្នុងសិក្ខាសាលានេះ លើកឡើងថា កញ្ញាទទួលបានចំណេះដឹងថ្មីពីការរៀបចំកម្មវិធីសិក្ខាសាលានេះ ពិសេស​លើវិធីសាស្ត្ររៀន និងបង្រៀនរបស់សិង្ហបុរី ដែលផ្ដោតលើការពង្រឹងជំនាញដល់បុគ្គលិក គ្រប់ជាន់ថ្នាក់ទាំងអស់ និងវិធីសាស្ត្រធ្វើការ ៤ថ្ងៃ/រៀនមួយថ្ងៃ ដែលកំពុងអនុវត្តនៅសិង្ហបុរី។
លោក ជូ ច័ន្ទសធា ប្រធាននាយកដ្ឋានបណ្ដុះបណ្ដាល របស់ក្រុមហ៊ុន Luxury Business Group Cambodia បានបង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍ថា សិក្ខាសាលា​នេះ គឺជាឱកាសដ៏ល្អមួយ ដែលមូលនិធិអភិវឌ្ឍន៍ជំនាញបានអញ្ជើញភាគីពាក់ព័ន្ធសំខាន់ៗចូលរួម និងបាននាំយកបទពិសោធន៍ល្អៗដែលសិង្ហបុរីបាន និងកំពុងអនុវត្តនៅក្នុងកិច្ចការអភិវឌ្ឍន៍ជំនាញមកចែករំលែក ដែលអ្នកចូលរួមអាចសិក្សាស្វែងយល់ពីបទពិសោធន៍ និងឧត្តមានុវត្តនានារបស់គេ ជាពិសេសជុំវិញកិច្ចការរៀបចំកសាងក្របខណ្ឌជំនាញ (Skills Framework) ជាក់លាក់ ដែលជាផែនទីវិថីអភិវឌ្ឍន៍ជំនាញ សម្រាប់ទាំងបុគ្គល(Individual) និងទាំងវិស័យ ឬផ្នែក (industry/sector) ដែលពាក់ព័ន្ធ។
លោក ជូ ច័ន្ទសុធា ជាសិក្ខាកាមមួយរូបទៀត និងជាប្រធាននាយកដ្ឋាន បណ្ដុះបណ្ដាល របស់ក្រុមហ៊ុន Luxury business group, Cambodia ។
គួរជម្រាបជូនថា ការ​ចែក​រំលែកបទពិសោធន៍​របស់អ្នកជំនាញ​សឹង្ហបុរីនេះ បានធ្វើ​ឡើង​ក្នុង​កម្មវិធីសិក្ខាសាលាស្ដីពី «ការចែករំលែកបទពិសោធន៍នៃការអភិវឌ្ឍជំនាញរបស់ប្រទេសសិង្ហបុរី» បានប្រារព្ធឡើងនៅក្នុងអគារមជ្ឈមណ្ឌលអភិវឌ្ឍធុរកិច្ចកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី២៧ និង២៨ ខែកុម្ភៈ។ ខណៈនេះ គឺជាការរៀបចំលើកទី១ និងជាលើកដំបូង ដែល SDF បានសហការជាមួយដៃគូមកពីប្រទេសសិង្ហបុរី៕