នៅក្នុងការប្រកួតមនុស្សយន្តអន្តរជាតិ នៅទីក្រុងអាថែន ប្រទេសក្រិក FIRST Global Challenge 2024 ក្រុមយុវជនកម្ពុជា បានដណ្តើមចំណាត់ថ្នាក់ជ័យលាភីលេខ២ ក្នុងការប្រកួត ដែលមានក្រុមយុវជនមកពី១៨០ប្រទេសចូលរួម។
យុវតី អ៊ឹង មុន្នីរាជ បន្ថែមថា សម្រាប់ការប្រកួតមនុស្សយន្តអន្តរជាតិ ក្នុងកម្មវិធី FIRST Global Challenge 2024 នេះ ក្រុមរបស់ខ្លួនបានរំពឹងទុករួចជាស្រេចហើយនៅមុនការប្រកួតថា នឹងអាចទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់ណាមួយក្នុងចំណោមចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ដល់ លេខ៣ ។ ការរំពឹងទុកខ្ពស់បែបនេះ មុន្នីរាជ បញ្ជាក់ថា គឺដោយសារក្រុមរបស់ខ្លួនបានរៀបចំរួចជាស្រេចទៅលើការបង្ហោះផ្សព្វផ្សាយអំពីក្រុមរ៉ូបូទិច និងរ៉ូបូត ក៏ដូចជារ៉ូបូតដែលបានរៀបចំ ជួសជុល កែច្នៃ និងសាងសង់ឡើងវិញដោយភាពច្នៃប្រឌិតខ្ពស់។
យុវតី សួង សិរីកុល ជាសមាជិកក្រុមកម្ពុជាម្នាក់ទៀត បាននិយាយថា កត្តាជំរុញឱ្យក្រុមខ្លួនចូលរួមប្រកួតក្នុងកម្មវិធី FIRST Global Challenge 2024 នៅប្រទេសក្រិក គឺដោយសារក្រុមខ្លួនបានដាក់ពាក្យក្នុងកម្មវិធី Makerspace ដែលអតីតសិស្ស E2Stem នឹងជួយបង្វឹកសិស្សវិទ្យាល័យក្នុងការចូលរួមប្រកួតរ៉ូបូទិកនេះ។ សិរីកុល បន្តថា ក្រុមរបស់ខ្លួនក៏បានមើលឃើញអំពីគំរូភាពរបស់សិស្សច្បងនៃសាលា E2STEM ដែលធ្លាប់ចូលរួមប្រកួតកម្មវិធីនេះពីមុនមក ព្រមទាំងមានការជួយជ្រោមជ្រែងពី លោកគ្រូ អ្នកគ្រូផងដែរ។