ជាឱកាសល្អសម្រាប់ការសិក្សាជំនាញវិជ្ជាជីវៈចំពោះយុវជន យុវនារី ដែលបោះបង់ការសិក្សា ឬមិនមានលទ្ធភាពបន្តការសិក្សាឱ្យសិក្សាជំនាញវិជ្ជាជីវៈនៅវិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តកំពង់ស្ពឺជាច្រើនកន្លែង។ ការសិក្សាផ្ដល់ជូនក្រោមកម្មវិធីសិក្សា TVET ១លាន៥សែននាក់របស់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។
ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនរួមមាន ៖ ការថែទាំ និងជួសជុលទូរស័ព្ទ, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនធុនតូច, ការដំឡើងគ្រឿងឈើសម្រេច, ការងារកំបោរ, ការដំឡើងបណ្ដាញបំពង់ទឹក, ធុរកិច្ចភេសជ្ជៈ ការធ្វើម្ហូបខ្មែរ, ការផលិតនំ, សេវាកម្មរដ្ឋបាល, សេវាកម្មធនធានមនុស្ស, ការរចនាក្រាហ្វិកដោយកុំព្យូទ័រ, ការដំឡើង និងថែទាំបណ្ដាញកុំព្យូទ័រ, ការវាស់ភ្នែក និងកាត់កញ្ចក់វែនតា, សេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន, ការងារការិយាល័យជួរមុខ, ការកែច្នៃបន្លែ និងផ្លែឈើ និងជំនាញជាច្រើនទៀតដែលសរុបមានចំនួន៤២មុខជំនាញ។
ជាមួយគ្នានេះ វេនសិក្សានឹងត្រូវបានបែងចែកទៅតាមវេន និងរយៈពេលវេលានៃការសិក្សាដោយ វេនចន្ទ-សុក្រ (ព្រឹក-រសៀល)រយៈពេល៤ខែ វេនចន្ទ-សុក្រ(ព្រឹក)រយៈពេល៦ វេនចន្ទ-សុក្រ(រសៀល)រយៈពេល៦ខែ វេនចន្ទ-សុក្រ(យប់)រយៈពេល៨ខែ វេនសៅរ៍-អាទិត្យ(ព្រឹក-រសៀល)រយៈពេល៨ខែ និងវេនថ្ងៃអាទិត្យ(ព្រឹក-រសៀល)រយៈពេល១២ខែ។
លក្ខខណ្ឌបេក្ខជនស្នើពាក្យចូលរៀនសម្រាប់ក្រុមគោលដៅអាទិភាពចំនួន២ ៖ ក្រុមគោលដៅអាទិភាពទី១នឹងទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភពីរាជរដ្ឋាភិបាល២៨ម៉ឺនរៀលក្នុងមួយខែដោយ យុវជនជាបុគ្គលដែលមកពិគ្រួសារក្រីក្រ មានប័ណ្ណក្រ១ និង ក្រ២ ឬជាយុវជនមកពីគ្រួសារងាយរងហានិភ័យមាន បណ្ណសំគាល់គ្រួសារងាយរងហានិភ័យ។ សម្រាប់ក្រុមគោលដៅអាទិភាពទី២ នឹងទទួលបានការបណ្ដុះបណ្ដាលតែមិនទទួលបានប្រាក់ឧបត្ដម្ភប្រចាំខែ ដោយបុគ្គលជាយុវជនមកពីគ្រួសារដែលមានសមាជិកមានបណ្ណសំគាល់មានពិការភាព និងបណ្ណមូលនិធិសមធម៌សុខាភិបាល និងជាយុវជនដែលបានឧទ្ទេសនាមដោយរដ្ឋបាលរាជធានី ខេត្ត ក្រុង ស្រុក ខណ្ឌ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម យុវជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យ សូមទំនាក់ទំនងផ្ទាល់ទៅកាន់វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅ ភូមិទំពូង ឃុំកាហែង ស្រុកសំរោងទង ខេត្តកមពង់ស្ពឺ។ ឬអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០១២ ៩៩៥ ៩៥២ / ០៨១ ៩៩៥ ៩៥២ ។