អ្នកនាំពាក្យ ៖ ពិព័រណ៍​ការងារ និង​ផលិតភាពជាតិឆ្នាំនេះ ធំជាងឆ្នាំមុន ដោយផ្តល់​ឱកាស​ការងាររហូត​ដល់​ជាង​២ម៉ឺនកន្លែង
ពិព័រណ៌ការងារ និង​ផលិតភាពជាតិឆ្នាំ​២០២៣នេះ គ្រោង​នឹងប្រព្រឹត្ត​ទៅនៅថ្ងៃទី១០-១១ ខែវិច្ឆិកា ខាងមុខ ។ បើតាម​អ្នក​នាំពាក្យ​ក្រសួងការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ពិព័រណ៌ការងារឆ្នាំនេះ នឹងធ្វើ​ឡើងធំជាងឆ្នាំមុនៗ ដោយផ្តល់​ឱកាស​ការងារ​ដល់អ្នក​កំពុងស្វែង​រក​ការងារធ្វើ​ចំនួនជាង ២ម៉ឺនកន្លែង។
ក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានដែលរៀបចំធ្វើ​នៅ​ក្រសួងការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ នាព្រឹក​ថ្ងៃទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២៣ ឯកឧត្តម កត្តា អ៊ន រដ្ឋលេខាធិការ និង​ជាអ្នក​នាំពាក្យ​ក្រសួងការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ មានប្រសាសន៍ថា ពិព័រណ៍ការងារ និងផលិតភាពជាតិឆ្នាំ២០២៣ នេះ មានការចូលរួមពីសំណាក់ក្រុមហ៊ុន សហគ្រាស ក្រសួង ស្ថាប័ន និងគ្រឹះស្ថានអប់រំបណ្តុះបណ្តាលចំនួនប្រមាណ ១៥០ ហើយមានស្តង់សរុបជាង ១៨០ ដែលនឹងដាក់តាំងបង្ហាញពីឱកាសការងារយ៉ាងច្រើនសំបូរបែប ដែលនឹងផ្តល់ឱកាសការងាររហូតដល់ជាង ២០ ០០០កន្លែង ហើយក្រសួងរំពឹងថា នឹងមានអ្នកចូលរួមប្រមាណជាង ៣០ ០០០នាក់។
បើតាម​ការ​បញ្ជាក់របស់ ឯកឧត្តម កត្តា អ៊ន គោលបំណងសំខាន់នៃការការៀបចំពិព័រណ៍ការងារ និងផលិតភាពជាតិឆ្នាំ២០២៣ គឺដើម្បីបន្តរក្សាតុល្យភាពក្នុងទីផ្សារការងារតាមរយៈការជួយជ្រោមជ្រែងនិយោជកដែលមានតម្រូវការជ្រើសរើសកម្លាំងពលកម្ម និងអ្នកស្វែងរកការងារធ្វើ, បង្កើតឱ្យមានកន្លែងជួបជុំគ្នាដ៏ធំ និងងាយស្រួលរវាងអ្នកស្វែងរកការងារ និយោជក អ្នកផ្តល់ការអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាល និងដៃគូពាក់ព័ន្ធនានា ដើម្បីធ្វើការផ្លាស់ប្ដូរ និងចែករំលែកព័ត៌មានទីផ្សារការងារ ហើយក៏មានការរៀបចំផងដែលនូវសិក្ខាសាលាផលិតភាពដើម្បីលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងស្តីពីការបង្កើនផលិតភាពការងារដោយមានការចែករំលែកចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍ពីវាគ្មិនជំនាញជាច្រើន។
សូមបញ្ជាក់ថា “ពិព័រណ៍ការងារ និងផលិតភាពជាតិឆ្នាំ២០២៣” នឹង​រៀបចំធ្វើ​ឡើង​នៅ​អគារ​ពាណិជ្ជកម្ម និង​ពិព័រណ៌កោះពេជ្រ រយៈពេល​២ថ្ងៃ គឺនៅថ្ងៃទី១០-១១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ ចាប់ពីវេលាម៉ោង​៨ព្រឹក ដល់​ម៉ោង​៨យប់៕