គម្រោងសហគមន៍ “Meet Me Meet My Major” ឬ “ជំនាញខ្ញុំ” ដែលបង្កើតឡើងដោយយុវទូតនិស្សិត នៃសាកលវិទ្យាល័យអន្តរជាតិផារ៉ាហ្គន គ្រោងនឹងធ្វើបេសកកម្ម ទៅកាន់វិទ្យាល័យចំនួន៣ ក្នុងខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងកំពត នៅដើមខែសីហាខាងមុខនេះ ដើម្បីចែករំលែកចំណេះដឹង ព័ត៌មាន និងគន្លឹះក្នុងការជ្រើសរើសជំនាញនៅថ្នាក់ឧត្តមសិក្សា ទៅដល់សិស្សានុសិស្សដែលកំពុងសិក្សាថ្នាក់ទី១២ ត្រៀមប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិនៅពេលខាងមុខ។
លោក សយ សីហទេវន្ត ប្រធានក្រុមយុវទូតនិស្សិត នៃសាកលវិទ្យាល័យអន្តរជាតិផារ៉ាហ្គន បានឱ្យដឹងថា នៅដើមខែសីហានេះ ពោលគឺពីថ្ងៃទី៣ ដល់ថ្ងៃទី៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ក្រុមយុវជននិស្សិត នៃសាកលវិទ្យាល័យអន្តរជាតិផារ៉ាហ្គន នឹងចុះទៅកាន់វិទ្យាល័យចំនួន៣ គឺ វិទ្យាល័យកំពង់ស្ពឺ នៅក្នុងខេត្តកំពង់ស្ពឺ, វិទ្យាល័យហ៊ុនសែនឈូក និងវិទ្យាល័យមិត្តភាពកម្ពុជា-ជប៉ុនកំពតក្រុង នៅខេត្តកំពត ដើម្បីចែកជូននូវចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍ទៅកាន់សិស្សថ្នាក់ទី១២ ក្នុងការត្រៀមខ្លួនយកនិទ្ទេស A នៅក្នុងការប្រឡងបាក់ឌុបខាងមុខ ហើយពេលប្រឡងចប់ តើគាត់គួរបន្តសិក្សានៅខេត្ត ឬក៏បន្តឡើងមកភ្នំពេញ។
ក្នុងនោះ ក្រុមយុវទូតនិស្សិត ក៏នឹងចែករំលែកបទពិសោធន៍ និងចំណេះដឹងពីជីវិតជានិស្សិតនៅភ្នំពេញ ក៏ដូចជាចំណេះដឹងក្នុងការជ្រើសរើសជំនាញដែលខ្លួនពេញចិត្តនៅតាមមហាវិទ្យាល័យ ព្រមជាមួយនឹងការរៀននូវមុខវិជ្ជាទាំងនោះផងដែរ។ ក្រៅពីនេះ ក្រុមយុវទូតនិស្សិតក៏នឹងណែនាំឱ្យស្គាល់ពីឧកាសអាហារូបករណ៍ដែលមាននៅភ្នំពេញទៀតផង។
បើតាមប្រធានក្រុមយុវទូតនិស្សិត វាគ្មិនដែលនឹងចូលរួមក្នុងការចែករំលែកគន្លឹះក្នុងការប្រឡងបាក់ឌុប ក៏ដូចជាបទពិសោធន៍រស់នៅរាជធានីភ្នំពេញ គឺសុទ្ធសឹងតែជាអតីតនិស្សិតនិទ្ទេស A ដែលមានបទពិសោធន៍ក្នុងការប្រឡងទទួលបានពិន្ទុល្អ ។