សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន លើកទឹកចិត្តកីឡាការិនីជម្រើសជាតិទាំងអស់យកចិត្តទុកដាក់ប្រឹងប្រែងប្រកួត ចៀសវាងការបំពានច្បាប់
ភ្នំពេញ – ក្នុង​ពិធីសំណេះសំណាលជាមួយគ្រូបង្វឹក គ្រូជំនួយជានារី និងកីឡាការិនីជម្រើសជាតិកម្ពុជា ដែលត្រូវចូលរួមប្រកួតកីឡាស៊ីហ្គេមលើកទី៣២ និងអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេមលើកទី១២ ឆ្នាំ២០២៣ កាលពីថ្ងៃទី២១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣កន្លងទៅ សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី និងជាប្រធានសមាគមនារីកម្ពុជាដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ មានប្រសាសន៍លើកទឹកចិត្តគ្រូបង្វឹក គ្រូជំនួយជានារី និងកីឡាការិនីជម្រើសជាតិទាំងអស់ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ ប្រឹងប្រែងប្រកួត តែត្រូបចៀសវាងការបំពានច្បាប់។
គួរជម្រាបជូនថា កម្ពុជា​នឹងធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះនៃព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេមលើកទី៣២ (32nd SEA Games) ដែល​នឹងប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ថ្ងៃទី៥ ខែឧសភា ព្រមជាមួយ​នឹង​កីឡា​អាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេមលើកទី១២ (12th ASEAN Para Games) ដែលគ្រោងប្រារព្ធធ្វើ​នៅ​ដើម​ខែមិថុនា៕