សាស្រ្តាចារ្យ Alamgir Hossain ៖ ការធ្វើទំនើបកម្ម​បច្ចេកវិទ្យា​នៅ​ក្នុងថ្នាក់រៀន ជារឿងចាំបាច់បំផុតនៅ​ក្នុង​ក្របខណ្ឌ​សិក្សា​បច្ចុប្បន្ន
ភ្នំពេញ – ក្របខណ្ឌសិក្សា​នៅ​សកលលោក​នាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ កំពុងតែឈាន​កាន់តែលឿន​ទៅ​រក​ការ​ចាប់យក​បច្ចេកវិទ្យា​ឌីជីថលដើម្បីរៀន និង​បង្រៀន ដូច្នេះ​ការ​ធ្វើទំនើបកម្ម​បច្ចេកវិទ្យា​នៅ​ក្នុងថ្នាក់រៀន គឺជា​រឿង​ចាំបាច់​បំផុត ។ នេះជា​ការ​លើក​ឡើងរបស់​លោកសាស្រ្តាចារ្យ Alamgir Hossain សាកលវិទ្យាធិការង នៃកសាលវិទ្យាល័យ​ខេមតិច នៅ​ក្នុង​ពិធីចុះអនុស្សរណៈរវាង​សាកលវិទ្យាល័យ និង​សាលារៀនសុវណ្ណភូមិ​ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
លោកសាស្រ្តាចារ្យ Alamgir Hossain បន្ថែមថា សាលាចំណេះដឹងទូទៅ គួរធ្វើការជាមួយសាកលវិទ្យាល័យ និងដៃគូរផ្សេងទៀតក្នុងគោលបំណងអភិវឌ្ឍជំនាញច្បាស់លាស់ដល់យុវជនតាមរយៈការហាត់ការអំឡុងពេលសិក្សា ។ ហើយថា ការ​ចុះអនុស្សរណៈរវាងសាកលវិទ្យាល័យខេមតិច និង​សាលារៀនសុវណ្ណភូមិ គឺជា​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើក​កម្ពស់​វិស័យ​វិទ្យាសាស្ត្រនិងបច្ចេកវិទ្យា ការពង្រឹងសមត្ថភាព ស្រាវជ្រាវអនុវត្ត នវានុវត្តន៍ កម្មសិក្សា និងការសិក្សា ការផ្តល់អាហារូបករណ៍ស្ទែមដល់សិស្សដែលមានសក្តានុពល និងការរៀបចំកម្មវិធីកសាងសមត្ថភាពសម្រាប់គ្រូបង្រៀន ជាពិសេសទាក់ទងនឹងបច្ចេកវិទ្យា អក្ខរកម្មឌីជីថល និងគរុកោសល្យ ដើម្បីបង្កើនគុណភាពបង្រៀន និងរៀន។
លោក ធីឡាយ បញ្ជាក់ថា ស្ថាប័នសិក្សាទោះបីជាធំប៉ុនណា ក៏មិនអាចឈរតែម្នាក់ឯងបានទេ គឺតម្រូវឱ្យ​មានកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយស្ថាប័នផ្សេងទៀត ព្រោះកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងការផ្សារភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងគ្នាទៅវិញទៅមកមានសារៈសំខាន់ណាស់ នៅក្នុងយុគសម័យនៃសាកលភាវូបនីយកម្ម៕