ភ្នំពេញ- យុទ្ធនាការសៀវភៅមួយសហគមន៍មួយ នឹងលើកកម្ពស់ការអាននៅក្នុងសហគមន៍ ព្រមទាំងបង្កើនទម្លាប់អានរបស់សាធារណៈជន។ នេះជាការលើកឡើងរបស់ លោក សឿង សារ៉ាន់ ប្រធានបណ្ណាល័យកំពង់ស្ពឺ ក្នុងសន្និសិទ្ធសារព័ត៌មានស្ដីពីការបើកសម្ពោធផ្លូវការនៃយុទ្ធនាការ សៀវភៅមួយសហគមន៍មួយ នៅបណ្ណាល័យកំពង់ស្ពឺ កាលពីថ្ងៃទី៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅនេះ។
ប្រធានបណ្ណាល័យកំពង់ស្ពឺ បញ្ជាក់បន្ថែមថា នៅថ្ងៃប្រារព្ធយុទ្ធនាការសៀវភៅមួយសហគមន៍មួយ នៅបណ្ណាល័យកំពង់ស្ពឺក៏មានរៀបចំសកម្មភាពជាច្រើនដូចជា កម្មវិធីចែករំលែកនូវទស្សនទាន គន្លឹះជោគជ័យក្នុងការសិក្សា សារៈសំខាន់នៃការអាន ការចែកសៀវភៅ១ពាន់ក្បាល និងសកម្មភាពជាច្រើនទៀត។ ពិសេសជាងនេះ ផ្តល់ឱកាសដល់អ្នកអានបង្ហាញសមត្ថភាពចូលរួមប្រកួតប្រជែងអំណានជាសាធារណៈ ចំពោះបេក្ខជនជ័យលាភីប្រចាំខេត្តកំពង់ស្ពឺ នឹងចូលរូមប្រកួតប្រជែងជាមួយបេក្ខជនជ័យលាភី២៤ខេត្តក្រុងទៀត ក្នុងកម្មវិធី “ជើងឯកបំបែកជើងឯក” ហើយអ្នកទទួលបានជ័យលាភីផ្នែកអំណានប្រចាំប្រទេសនេះ នឹងទទួលបានឱកាសទៅទស្សនកិច្ចសិក្សានៅប្រទេសជប៉ុន។