ភ្នំពេញ – សិស្សឆ្នើមចំនួន៥ក្រុម បានឈ្នះជ័យលាភីក្នុងការប្រកួតសំណេរ ពានរង្វាន់អប់រំពេញមួយជីវិត លើកទី១ ក្រោមប្រធានបទ « ការសិក្សាពេញមួយជីវិតបានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផលិតធនធានមនុស្សប្រកបដោយសមត្ថភាពក្នុងការជំរុញឱ្យប្រទេសកម្ពុជាក្លាយជាប្រទេសមានចំណូលមធ្យមកម្រិតខ្ពស់នាឆ្នាំ ២០៣០ និងជាប្រទេសមានចំណូលខ្ពស់នៅឆ្នាំ ២០៥០» ដែលរៀបចំឡើងដោយសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ។
ជ័យលាភីទាំង៥ក្រុមរួមមាន ជ័យលាភីលេខ១ បានទៅលើសិស្សមកពីសាលាប៊ែលធីអន្តរជាតិ, ជ័យលាភីលេខ២ បានទៅលើសិស្សមកពីសាលារៀនជំនាន់ថ្មីវិទ្យាល័យព្រែកលៀប, ជ័យលាភីលេខ៣ បានទៅលើវិទ្យាល័យបច្ចេកវិទ្យាកំពង់ឈើទាល មកពីខេត្តកំពង់ធំ, ជ័យលាភីលេខ ៤ បានទៅលើ សិស្សមកពីវិទ្យាល័យសម្ដេចអគ្គមហាធម្មពោធិសាល ជា ស៊ីម ព្រែកអញ្ចាញ និងជ័យលាភីលេខ៥ បានទៅលើ វិទ្យាល័យចំណេះទូទៅ និងបច្ចេកទេស សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ROTA ខ្សាច់កណ្ដាល។
ពិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ បានធ្វើឡើងកាលពីរសៀលថ្ងៃទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២កន្លងទៅនេះ នៅអាគារដំបូលទូក នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម សំហេង បុរស រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជារដ្ឋលេខាធិការនៃក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុវជន និងយុវនីតិសម្បទា និងឯកឧត្តមបណ្ឌិត សាន វឌ្ឍនា អនុរដ្ឋលេខាធិការនៃក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ។
សូមបញ្ជាក់ដែរថា ការប្រកួតប្រជែងផ្នែកសំណេរ «ពានរង្វាន់អប់រំពេញមួយជីវិត ប្រចាំសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ លើកទី១ ឆ្នាំ២០២២» ត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយដេប៉ាតឺម៉ង់អប់រំពេញមួយជីវិត ដោយអនុញ្ញាតឱ្យសិស្សកំពុងសិក្សាថ្នាក់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ពីថ្នាក់ទី១០ ដល់ថ្នាក់ទី១២ ចូលរួមប្រកួត ប៉ុន្តែត្រូវសរសេរជាក្រុមដែលមានសមាជិកចំនួន ៣នាក់ក្នុងមួយក្រុម។
សម្រាប់ក្រុមជ័យលាភីទាំង៥ ត្រូវបានឆ្លងកាត់ការណែនាំ និងតម្រង់ទិសពីសំណាក់គ្រូបង្វឹក និងការកសាងសមត្ថភាពបន្ថែម និងការសម្ភាសន៍ពីអ្នកជំនាញ និងជំរុះជាដំណាក់ៗពីក្រុមសិស្សរហូតដល់ទៅជិត២០០ក្រុមដែលបានដាក់អត្ថបទប្រកួត៕