រដ្ឋមន្រ្តីអប់រំ ៖ សិស្សានុសិស្សត្រូវពិចារណាឱ្យបានម៉ត់ចត់ក្នុងការជ្រើសរើសយកមុខវិជ្ជាសិក្សា​បន្ត ស្របតាមចំណង់ចំណូលចិត្ត និងទីផ្សារការងារ
ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយសិស្សនិទ្ទេស A នៅស្រុកកងមាស កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានណែនាំ​ដល់សិស្សានុសិស្ស ត្រូវពិចារណាឱ្យបានម៉ត់ចត់ក្នុងការជ្រើសរើសយកមុខវិជ្ជាសិក្សា​បន្ត​ ដោយ​ឱ្យ​ស្របតាមចំណង់ចំណូលចិត្ត និងទីផ្សារការងារក្នុងសង្គម។
ពិធីសំណេះសំណាលជាមួយសិស្សនិទ្ទេស A សម័យប្រឡង៖ ២៨ សីហា ២០២៥  ទូទាំងស្រុកកងមាស
ក្នុងឱកាស​នោះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ក៏​បានថ្លែងអំណរគុណ និងអបអសាទរដល់មាតាបិតា អាណាព្យាបាល លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ក្រុមការងារគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ដែលបានយកចិត្តទុកដាក់ជួយជ្រោមជ្រែងដល់សិស្សានុសិស្សទាំងអស់ រហូតដល់ការសិក្សារបស់សិស្សទទួលបានលទ្ធផលល្អ។ ឯកឧត្តមថា លទ្ធផលនេះ បានសរបញ្ជាក់ឱ្យឃើញពីការខិតខំប្រឹងប្រែង បង្ហាត់បង្រៀនអស់ពីកម្លាំងកាយកម្លាំងចិត្ដ ការយកចិត្តទុកដាក់របស់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ គណៈគ្រប់គ្រងសាលា ការលើកទឹកចិត្តពីមាតាបិតា អាណាព្យាបាល និងការខិតខំប្រឹងប្រែងផ្ទាល់ខ្លួនរបស់ក្មួយៗសិស្សានុសិស្ស។