រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា បើកទូលាយសម្រាប់ការចូលរួមរបស់បញ្ញវន្ត និងអ្នកសិក្សាស្រាវជ្រាវ ក្នុងការ​បង្ហាញស្នាដៃស្រាវជ្រាវ នៅសន្និសីទអន្តរជាតិលើកទី១៣
នៅចុងខែកញ្ញាខាងមុខនេះ រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា នឹងធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ នៃសន្និសីទអន្តរជាតិលើកទី១៣ ដែលមានការ​ចូលរួម​ពីអ្នកសិក្សា​ស្រាវជ្រាវពី៤ប្រទេស គឺកម្ពុជា ឡាវ វៀតណាម និងកូរ៉េ។ សម្រាប់សន្និសីទនេះ រាជបណ្ឌិតសភាកម្ពុជា នឹង​បើកទូលាយ​សម្រាប់​ការ​ចូលរួមរបស់បញ្ញាវន្ត និង​អ្នកស្រាវជ្រាវខ្មែរ​ទាំងអស់ ដែលចង់បង្ហាញស្នាដៃស្រាវជ្រាវរបស់ខ្លួន។
លោកបណ្ឌិត យង់ ពៅ អគ្គលេខាធិការ​រាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា សន្និសីទអន្តរជាតិលើកទី១៣ គ្រោងនឹងប្រារព្ធធ្វើ​នៅថ្ងៃទី២៩-៣០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ខាងមុខ ដែលជាសន្និសីទអន្តរជាតិរវាងបណ្ឌិត្យសភានៃប្រទេសទាំង៤ គឺ កម្ពុជា ឡាវ វៀតណាម និងវិទ្យាស្ថានបរិស្ថានកូរ៉េ ដែលរាជបណ្ឌិត្យសភាកម្ពុជា តែងតែបានផ្លាស់វេនទទួលធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំ និងចូលរួមជាមួយបណ្ឌិត្យសភាវិទ្យាសាស្ត្រសង្គមឡាវ និងបណ្ឌិត្យសភាវិទ្យាសាស្ត្រសង្គមវៀតណាម ជារៀងរាល់ឆ្នាំ។