ឱកាសទទួលបានអាហារូបករណ៍សាច់ប្រាក់ពីកម្មវិធីអាហារូបករណ៍របស់ធនាគារ មេយប៊ែង កម្ពុជា ​(Maybank Cambodia) ឆ្នាំសិក្សា ២០២៤-២០២៥។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនដល់និស្សិតដែលកំពុងសិក្សាឆ្នាំទី១ និងឆ្នាំទី២ នៃសាកលវិទ្យាល័យជាដៃគូ។
លក្ខខណ្ឌដែលសិស្ស-និស្សិតអាចស្នើសុំអាហារូបករណ៍ ៖ ជានិស្សិតកំពុងសិក្សាឆ្នាំមូលដ្ឋាន ឬឆ្នាំទី១ នៃសាកលវិទ្យាល័យជាដៃគូរួមមាន សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ, សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទនិតិសាស្ត្រ និងវិទ្យាសាស្ត្រសេដ្ឋកិច្ច, សាកលវិទ្យាភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ, សាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង, សាកលវិទ្យាល័យន័រតុន, សាកលវិទ្យាល័យសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ, វិទ្យាស្ថានស៊ីតិក, និងសាកលវិទ្យាល័យប៊ែលធីអន្តរជាតិ ។
ជាមួយគ្នានេះជានិស្សិតកំពុងសិក្សាជំនាញពាក់ព័ន្ធក្នុងវិស័យធនាគារ គណនេយ្យ ហិរញ្ញវត្ថុ ការគ្រប់គ្រង ទីផ្សារ បច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន សេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម អក្សរសាស្រ្តអង់គ្លេស ច្បាប់ ចិត្តវិទ្យា ឬវគ្គសិក្សាដែលត្រៀមរួចជាស្រេចនាពេលអនាគតដូចជា Programming, Coding, Creative Design, Data Science, Mobile Application, Web Design ជាដើម។
អត្ថប្រយោជន៍ដែលបេក្ខជនជ័យលាភីអាហារូបករណ៍ទទួលបានរួមមាន ការចំណាយសម្រាប់បង់ថ្លៃសាកលវិទ្យាល័យ កុំព្យូទ័រ ប្រាក់​ឧបត្ថម្ភប្រចាំ​ថ្ងៃ ការធានារ៉ាប់រង និងប្រាក់សម្រាប់ទិញសៀវភៅសិក្សា។
បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ អាចដាក់ពាក្យសុំអាហារូបករណ៍តាមរយៈតំណ https://mcpcomm.typeform.com/to/xpoZUOVu
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ Telegram +៨៥៥ ៩៥ ៩៧៩ ៤៥៣ ឬ +៨៥៥ ១៦ ៧៩៨ ៩៩៧ ឬចូលទៅកាន់តំណភ្ជាប់ www.maybank2u.com.kh