មជ្ឈមណ្ឌលតម្កល់ឯកសារច្បាប់ LDC ផ្តល់អាហារូបករណ៍សាច់ប្រាក់សម្រាប់ការស្រាវជ្រាវ
ភ្នំពេញ – មជ្ឈមណ្ឌលតម្កល់ឯកសារច្បាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងអង្គជំនុំជម្រះវិសាមញ្ញក្នុងតុលាការកម្ពុជា ប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍សាច់ប្រាក់ដល់និស្សិត សម្រាប់សរសេរសារណាដើម្បីបញ្ចប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រក្នុងឆ្នាំសិក្សា២០២២ ។ អាហារូបករណ៍នេះ ឧបត្ថម្ភថវិការពីរាជរដ្ឋាភិបាល និងប្រជាជននៃប្រទេសជប៉ុនក្នុងគម្រោងអាណត្តិកេរដំណែល LDC ឬមជ្ឈមណ្ឌលតម្កល់ឯកសារច្បាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងអង្គជំនុំជម្រះវិសាមញ្ញក្នុងតុលាការកម្ពុជា ។
អាហារូបករណ៍នេះផ្ដល់ឱ្យសម្រាប់និស្សិតដែលកំពុងសិក្សាឆ្នាំទី៤ ដើម្បីសរសេរសារណាបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររបស់ខ្លួនក្នុងឆ្នាំ២០២២ និងឆ្នាំ២០២៣ ។ និស្សិតដែលដាក់ពាក្យជាប់នឹង​ទទួលបានអាហារូបករណ៍ជាទឹកប្រាក់ចំនួន ៣លានរៀល និងទទួលបានការណែនាំបន្ថែមសម្រាប់ការសរសេរសារណា ការចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំតុមូល និងការបោះពុម្ពផ្សាយ​សារណាដែលទទួលបានពិន្ទុល្អ និងអត្ថប្រយោជន៍ផ្សេងទៀត ។
បេក្ខជនដែលអាចដាក់ពាក្យបានត្រូវជានិស្សិតឆ្នាំទី៤ កំពុងសិក្សាក្នុងគ្រឹះស្ថានសាធារណៈ និងឯកជនក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលនឹងត្រូវសរសេរសារណាបញ្ចប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ មានប្រវត្តិការសិក្សាល្អ មានលិខិតបញ្ជាក់ពីគ្រូទីប្រឹក្សា (Recommendation Letter) ។ លើសពីនេះប្រធានបទសម្រាប់ធ្វើការស្រាវជ្រាវចាំបាច់ត្រូវឆ្លើយតបនឹងវិស័យមួយចំនួនដែលពាក់ព័ន្ធ ឬប្រហាក់ប្រហែលដូចជា អំពើប្រល័យពូជសាសន៍នៅកម្ពុជា ឬការសិក្សាប្រៀបធៀប, របបកម្ពុជាប្រជាធិបតេយ្យ, ការកាត់ទោសអតីតមេដឹកនាំជាន់ខ្ពស់នៃរបបកម្ពុជាប្រជាធិតេយ្យ, និងកេរដំណែលនៃសាលាក្ដីខ្មែរក្រហម ។
បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យស្នើសុំអាហារូបករណ៍នេះ ត្រូវបំពេញពាក្យសុំអាហារូបករណ៍ គម្រោងសារណា (ឧបសម្ព័ន្ធ១) ទម្រង់ Recommendation Form ១ (ឧបសម្ព័ន្ធ២) និងទម្រង់ Recommendation Form ២ (ឧបសម្ព័ន្ធ៣) ។ ក្រោយបំពេញពាក្យនិស្សិតអាចផ្ញើពាក្យ និងទម្រង់ទាំងអស់តាមEmail ទៅកាន់ seang.sopheak@ldc-eccc.gov.kh (ប៉ុន្តែត្រូវរក្សាច្បាប់ដើមទុកក្នុងករណីប្រសិនបើបេក្ខជនជាប់វគ្គ Shortlist ត្រូវយកច្បាប់ដើមទៅជាមួយនៅថ្ងៃសម្ភាសន៍) ។
និស្សិតអាចទៅយកពាក្យអាហារូបករណ៍ដោយផ្ទាល់នៅមជ្ឈមណ្ឌលតម្កល់ឯកសារច្បាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងអង្គជំនុំជម្រះវិសាមញ្ញក្នុងតុលាការកម្ពុជា និងទំនាក់ទំនងមន្ត្រីគម្រោង ដែលមានអាសយដ្ឋាន អគារលេខ៤០ មហាវិថីសហព័ន្ធរុស្ស៊ី សង្កាត់មិត្តភាព ខណ្ឌ៧មករា រាជធានីភ្នំពេញ ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.ldc-eccc.gov.kh ឬFacebook៖ www.facebook.com/LDCeccc ឬ Email៖ seang.sopheak@ldc-eccc.gov.kh និងតេឡេក្រាមលេខ ០១២ ២២៤ ០៤២ ។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ ៕