យុវជន​តំណាង​កម្ពុជា ២រូប ទៅ​ចូលរួម​បណ្តាញ​យុវជន​អាស៊ាន-កូរ៉េ ២០២៥ ជំរុញ​ការផ្លាស់ប្តូរវប្បធម៌ និង​បង្កើត​ទំនាក់ទំនងរឹងមាំក្នុង​ចំណោម​​យុវជនអាស៊ាន
កាលពីរសៀល​ថ្ងៃទី១៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ប្រតិភូយុវជនកម្ពុជា ចំនួន ២រូប បានធ្វើដំណើរទៅ​កាន់សាធាំរណរដ្ឋកូរ៉េ ដើម្បីចូលរួមសិក្ខាសាលាបណ្ដាញយុវជនអាស៊ាន-កូរ៉េ ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមមូលបទ «Strengthening ASEAN-Korea Youth’s Engagement: Leveraging Green Economy for Inclusive Growth» ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅចាប់ពីថ្ងៃទី១៦-១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥។
កញ្ញា រ៉ន ម៉ាលីន ប្រតិភូតំណាងកម្ពុជា បាន​ឱ្យដឹងថា សិក្ខាសាលាបណ្ដាញយុវជនអាស៊ាន-កូរ៉េ ឆ្នាំ២០២៥ ត្រូវ​បាន​រៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បីលើកកម្ពស់ទំនាក់ទំនង និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងយុវជនមកពីបណ្តាប្រទេសអាស៊ាន និងកូរ៉េ តាមរយៈការផ្លាស់ប្តូរវប្បធម៌ ចំណេះដឹង និងការបង្កើតបណ្តាញទំនាក់ទំនងជាក់លាក់។
បើតាម​កញ្ញា រ៉ន ម៉ាលីន សិក្ខាសាលានេះមានគោលដៅសំខាន់ចំនួន៥ ដែល​រួមមាន ទី១ ផ្តល់ឱកាសឱ្យយុវជនសិក្សាអំពីទំនាក់ទំនងផ្នែកនយោបាយ សេដ្ឋកិច្ច និងវប្បធម៌រវាងអាស៊ាន និងកូរ៉េ, ទី២. លើកទឹកចិត្តឱ្យអ្នកចូលរួមចែករំលែក និងរៀនសូត្រពីវប្បធម៌ ប្រពៃណី និងទស្សនៈផ្សេងៗ ដើម្បីបង្កើនការយោគយល់គ្នាទៅវិញទៅមក។ ទី៣. បង្កើតទំនាក់ទំនងរឹងមាំក្នុងចំណោមយុវជនអាស៊ាន និងកូរ៉េ ដែលអាចនាំទៅរកកិច្ចសហការនាពេលអនាគត។
យ៉ាងណាក៏ដោយ សម្រាប់​ការ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលានេះ បានបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យុវជនកម្ពុជា ក្នុងការរួមចំណែកជាមួយយុវជននៅតំបន់អាស៊ាន ដើម្បីជំរុញការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព៕