កញ្ញា ហ៊ុត ម៉ីឡាង នឹងនាំយកវប្បធម៌-អរិយធម៌ខ្មែរ ព្រមទាំងសមត្ថភាពយុវជនកម្ពុជាទៅបង្ហាញអន្តរជាតិ តាមរយៈតួនាទីជា​ទូតសុឆន្ទៈពិភពលោក
បន្ទាប់ពីឆ្លងកាត់ការប្រកួតប្រជែងដែលមានការវាយតម្លៃយ៉ាងម៉ត់ចត់ និងឈានដល់ការប្រកួតប្រជែងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រជាមួយបេក្ខជនមកពី១២ប្រទេសផ្សេងគ្នាជុំវិញពិភពលោក កញ្ញា ហ៊ុត ម៉ីឡាង និស្សិតឆ្នាំទី២ នៃសាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ ត្រូវបានជ្រើសរើសជាទូតសុឆន្ទៈពិភពលោក (Global Ambassador) នៃតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក ក្នុងកម្មវិធី Seeds for the Future 2025។ តាមរយៈ​តួនាទីជា​ទូតសុឆន្ទៈពិភពលោក កញ្ញា ហ៊ុត ម៉ីឡាង បានប្តេជ្ញាថា នឹងនាំយកវប្បធម៌-អរិយធម៌ខ្មែរ និងសមត្ថភាពយុវជនបង្ហាញទៅកាន់វេទិកាអន្តរជាតិដែលនាងនឹងចូលរួម។
កញ្ញា ហ៊ុត ម៉ីឡាង ជានិស្សិតឆ្នាំទី២ ផ្នែកវិទ្យាសាស្រ្តពាណិជ្ជកម្ម នៃសាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ និងជាទូតសុឆន្ទៈពិភពលោក
គួរជម្រាបជូនថា កញ្ញា ហ៊ុត ម៉ីឡាង ធ្លាប់បានចូលរួមកិច្ចការសង្គម កម្មវិធីបណ្ដុះបណ្ដាល និងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងជាច្រើនតាំងពីកម្រិតវិទ្យាល័យមកទល់នឹងបច្ចុប្បន្ន ដោយ​នាងទទួលបានមេដាយជាច្រើន​ រួមមាន មេដាយមាស កម្រិតមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ក្នុងការប្រកួតប្រជែងផ្នែកផែនដីវិទ្យាឆ្នាំ២០២១ រៀបចំដោយ ក្លឹបធរណីវិទ្យាកម្ពុជា និងជ័យលាភីលេខ១ ក្នុងការប្រកួត Faulkner Challenge Championship ឆ្នាំ២០២៤ រៀបចំដោយសាកលវិទ្យាល័យរដ្ឋហ្វតហេយស៍ (Fort Hays State University) របស់សហរដ្ឋអាម៉េរិក ជាដើម៕