នាវាបណ្ណាគារ Doulos Hope ចូលចតកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ នាំយកសៀវភៅ​ច្រើន​ជាង២ពាន់ចំណងជើង សម្រាប់អ្នកចូលចិត្តអាន
នាវាបណ្ណាគារសៀវភៅអន្តរជាតិ Doulos Hope បានចូលចតនៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ ដោយនាំយកមកនូវសៀវភៅច្រើនជាង២ពាន់ចំណងជើង សម្រាប់អ្នកចូលចិត្តអាន។
បើតាមកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ នាវា Doulos Hope នឹងចតនៅកំពង់ផែកម្ពុជាមួយនេះរយៈពេល​២៥ថ្ងៃ ដោយនឹងចាកចេញទៅវិញនៅថ្ងៃទី១២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ឆ្ពោះទៅកាន់ប្រទេសវៀតណាម។ កំឡុងពេលចូលចតនៅកម្ពុជានេះ ពលរដ្ឋកម្ពុជា ឬអ្នកដែលចូលចិត្តអាន អាចចូលទៅទស្សនានាវាដោយសេរី ចាប់ពីថ្ងៃទី១៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ រហូត​ដល់ថ្ងៃទី១១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ រៀងរាល់ថ្ងៃអង្គារ ដល់ថ្ងៃអាទិត្យ ចាប់ពីវេលាម៉ោង៣រសៀល ដល់ម៉ោង៩យប់។
នៅលើនាវានេះ មានសៀវភៅច្រើនជាង២ពាន់ចំណងជើង ដោយ​មានទាំងផ្នែកវិទ្យាសាស្រ្ត ឱសថសាស្រ្ត សិល្បៈ ភាសា ជំនឿ ចំណង់ចំណូលចិត្ត ការចម្អិនអាហារ កីឡា ព្រមទាំងសៀវភៅ​កុមារ អត្ថបទសិក្សា វចនានុក្រម និង​សៀវភៅផ្សេងៗជាច្រើនទៀត។ អ្នកចូលអាន ក៏​អាច​ជាវសៀវភៅ​ពី​វានានេះបានក្នុងតម្លៃសមរម្យផងដែរ។
សូមបញ្ជាក់ថា នាវា Doulos Hope មានសញ្ជាតិ​ Malta (​ ជានាវារបស់អង្គការ​ GBA SHIPS ) មាននាវិកសរុបចំនួន​ ៩១​នាក់​ ស្រី​ ៣៩នាក់​ មាន​ ៣០សញ្ជាតិ។ ការចូលចិត្តនៅកម្ពុជានេះ ក្រៅតែពីការបើកឱ្យ​ចូលអានសៀវភៅ នាវានេះ ក៏មានបំណងធ្វេីការចែករំលែកចំណេះដឹងថ្មី​ ផ្តល់ជំនួយសប្បុរសធម៌ដល់អ្នកខ្វះខាត​ លេីកកំពស់គុណតម្លៃសន្តិភាព​ និងការបង្កេីតវប្បធម៌នៃការស្ម័គ្រចិត្តដេីម្បីជួយដល់ប្រជាជននៅក្នុងសហគមន៍​ផងដែរ៕