Open-House ជំរុញឱ្យអ្នកចូលរួមស្គាល់ជំនាញសិក្សានិងបង្កើនទំនាក់ទំនងរវាងសិស្សនិងសាស្រ្តាចារ្យ
សាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ AUPP កាលពីពេលថ្មីនេះ បានរៀបចំកម្មវិធី Open House ដោយមានអ្នកចូលរួមប្រមាណ៦រយនាក់ ដើម្បីជាឱកាសក្នុងការបង្ហាញជូន នូវព័ត៌មានទៅកាន់សាធារណៈជន ក៏ដូចជាសិស្ស ឬអាណាព្យាបាល ជាពិសេសសិស្សានុសិស្ស ដែលទើបបញ្ចប់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ដែលមានបំណងស្វែងយល់បន្ថែមអំពីកម្មវិធីសិក្សា តម្លៃសិក្សា ឱកាសអាហាររូបករណ៍។​
កញ្ញា ហង់ សុគន្ធា ប្រធានផ្នែកទីផ្សារនិងរដ្ឋបាល នៃសាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ AUPP បានឱ្យដឹងថា សាកលវិទ្យាល័យដើរតាមស្តង់ដាររបស់អាមេរិកកាំង​ ហើយមហាវិទ្យាល័យនៅអាមេរិកក៏ដោយនៅអ៊ីរ៉ុបក៏ដោយ គឺតែងតែមានកម្មវិធី Open House ឬមួយក៏ហៅមួយបែបទៀតថា Open day ។ យ៉ាងណាមិញ ចំពោះកម្មវិធី Open House របស់ AUPP ក៏មិនខុសគ្នានោះដែរ គឺបង្កើតឡើង ក្នុងគោលបំណងសម្រួលដល់សិស្សវិទ្យាល័យជាចម្បង ពីព្រោះជាដំណាក់កាល ដែលពួកគាត់ត្រូវការស្វែងយល់ពីជំនាញ ពីកម្មវិធីរៀន និងឯកសារដែលពាក់ព័ន្ធនឹងការសិក្សាជំនាញនៅមហាវិទ្យាល័យ។
ប្រធានផ្នែកទីផ្សារនិងរដ្ឋបាលរូបនេះបន្ថែមថា កម្មវិធី Open House កន្លងមកសាកលវិទ្យាល័យក៏ធ្លាប់បង្កើតឱ្យមាន ដោយមួយខែ ឬពីរខែនឹងប្រព្រឹត្តឡើងម្តង ឬបើកឱ្យមាន ក្នុងអំឡុងពេលត្រូវការបើកវគ្គថ្មីៗ និងពេលដែលសិស្សវិទ្យាល័យគាត់ចង់បានព័ត៌មានបន្ថែម ។ ការមកចូលរួមក្នុងកម្មវិធី Open House គឺអាចជាឱកាសឱ្យសិស្សបានដឹងច្រើន និងទទួលបានព័ត៌មានទូលាយ។ ដូច្នេះក្រោយពេលដែលពួកគាត់បានចូលរួមកម្មវិធី គឺផ្តល់ភាពងាយស្រួលចំពោះសិស្ស ឬនិស្សិត ក្នុងការស្គាល់អំពីបរិយាកាសសាលា ជំនាញសិក្សា និងដឹងអំពីតម្រូវការពេលសម្រេចចិត្តថា តើជំនាញមួយណា ដែលចង់រៀនពេលដែលសម្រេចចិត្តបន្តដំណើរនៅមហាវិទ្យាល័យ។