ភ្នំពេញ – ទីបំផុតពានរង្វាន់អ្នកសារព័ត៌មានជើងឯកអាហារូបត្ថម្ភជុំទី២ បានរកឃើញម្ចាស់ជ័យលាភីហើយ ដោយបានធ្វើការប្រកាស និងទទួលរង្វាន់ កាលពីរសៀលថ្ងៃទី២២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ នៅភោជនីយដ្ឋានទន្លេបាសាក់២។
ជាមួយគ្នានេះ លោកស្រី សឹម សល់ម៉ា អ្នកសារព័ត៌មានមកពីស្ថានប័នខ្មែរណាស់ បន្ថែមថា លោកស្រីមិនធ្លាប់រំពឹងថា អាចជាប់ជ័យលាភីលេខ១ នោះទេ ដោយគិតថាមានអ្នកសារព័ត៌មានជាច្រើនបានដាក់អត្ថបទប្រកួតប្រជែក្នុងកម្មវិធីប្រកួតសរសេរព័ត៌មានលើកកម្ពស់អាហារូបត្ថម្ភនេះ ។ លោកស្រីបន្តថា ការចូលរួមប្រកួតកម្មវិធីនេះ ធ្វើឱ្យលោកស្រីបានរៀនសូត្រច្រើនអំពីចំណេះដឹងអាហារូបត្ថម្ភ និងអាចឱ្យលោកស្រីត្រៀមខ្លួនសម្រាប់ក្លាយជាម្ដាយនៅថ្ងៃអនាគត។
លោក ម៉ៅ សំណាង អ្នកសារព័ត៌មាននៃទូរទស្សន៍ PNN មានប្រសាសន៍ថា តាមរយៈជ័យលាភីលើកនេះ នឹងអាចចូលរួមចំណែកផ្សព្វផ្សាយបន្ថែមទៀតលើព័ត៌មានដែលទាក់ទងទៅនឹងការលើកកម្ពស់អាហារូបត្ថម្ភ ប្រព័ន្ធស្បៀង និងសុវត្ថិភាពចំណីអាហារទៅដល់សាធារណៈជនឱ្យបានច្រើនទៅតាមលទ្ធភាពដែលអាចធ្វើទៅបានក្នុងនាមជាអ្នកសារព័ត៌មាន។
គួរជម្រាបជូនថា ពានរង្វាន់អ្នកសារព័ត៌មានជើងឯកអាហារូបត្ថម្ភ រៀបចំឡើងដោយអង្គការហេឡែន ខេលល័រ ក្នុងគោលបំណងលើកទឹកចិត្តដល់អ្នកសារព័ត៌មានក្នុងការផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានទាក់ទងនឹងវិស័យអាហារូបត្ថម្ភ។ សម្រាប់ជុំទី២នេះ គេបានរកឃើញអ្នកសារព័ត៌មានចំនួន ៩នាក់ ទទួលរង្វាន់ ក្នុងនោះជ័យលាភីលេខ១ មានចំនួន៣នាក់ ជ័យលាភីលេខ២ មានចំនួន៣នាក់ និងជ័យលាភីលេខ៣ មានចំនួន៣នាក់៕