អ្នកសារព័ត៌មានឆ្នើមបីរូប ជាប់ជ័យលាភីលេខ១ ពានរង្វាន់អ្នកសារព័ត៌មានជើងឯកអាហារូបត្ថម្ភជុំទី២
ភ្នំពេញ – ទីបំផុត​ពានរង្វាន់​អ្នក​សារ​ព័ត៌មាន​ជើង​ឯក​អាហារូបត្ថម្ភ​ជុំទី២ បាន​រក​ឃើញ​ម្ចាស់​ជ័យ​លាភី​ហើយ ដោយ​បានធ្វើ​ការ​ប្រកាស និង​ទទួល​រង្វាន់ កាលពី​រសៀល​ថ្ងៃទី២២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២២ នៅ​ភោជនីយដ្ឋាន​ទន្លេ​បាសាក់២។
អ្នកសារព័ត៌មានឆ្នើមដែលជាប់ជ័យលាភីលេខ១ ពានរង្វាន់អ្នកសារព័ត៌មានជើងឯកអាហារូបត្ថម្ភជុំទី២ រួមមាន លោកស្រី ស៊ឹង សុផារី អ្នកសារព័ត៌មាននៃអគ្គនាយកដ្ឋានវិទ្យុជាតិកម្ពុជា ក្រសួងព័ត៌មាន, លោក ម៉ៅ សំណាង អ្នកសារព័ត៌មាននៃទូរទស្សន៍ PNN និងលោកស្រី សឹម សល់ម៉ា អ្នកសារព័ត៌មានមកពីស្ថានប័នខ្មែរណាស់។
លោកស្រី ស៊ឹង សុផារី អ្នកសារព័ត៌មាននៃអគ្គនាយកដ្ឋានវិទ្យុជាតិកម្ពុជា ក្រសួងព័ត៌មាន បានប្រាប់ឱ្យដឹងថា លោកស្រីមានអារម្មណ៍សប្បាយរីករាយដែលបានជាប់ជាជ័យលាភីពានរង្វាន់អ្នកសារព័ត៌មានជើងឯកអាហារូបត្ថម្ភជុំទី២។ លោកស្រី បន្តថា គោលបំណងនៃការដាក់អត្ថបទប្រកួតនេះ គឺមិនសំដៅលើតែជ័យលាភីនោះទេ ប៉ុន្តែគឺចង់ចូលរួមចំណែកផ្សព្វផ្សាយទាក់ទងនឹងចំណេះដឹងទៅដល់ប្រជាពលរដ្ឋអំពីអាហារូបត្ថម្ភ និងចំណេះដឹងដ៏មានសារៈសំខាន់នៃការបំបៅកូនដោយទឹកដោះ និងរបៀបចិញ្ចឹមកូនឱ្យបានត្រឹមត្រូវ។
លោកស្រី ស៊ឹង សុផារី
“កាលពីមុនខ្ញុំមិនសូវយល់ច្បាស់ពីបញ្ហានេះ ទើបមិនបានបំបៅកូនដោយទឹកដោះ ដូច្នេះខ្ញុំចង់ឱ្យប្រជាពលរដ្ឋគួរងាកមកបំបៅកូនដោយទឹកដោះ និងចិញ្ចឹមកូនឱ្យបានល្អ”
ជាមួយគ្នានេះ លោកស្រី សឹម សល់ម៉ា អ្នកសារព័ត៌មានមកពីស្ថានប័នខ្មែរណាស់ បន្ថែមថា លោកស្រីមិនធ្លាប់រំពឹងថា អាចជាប់ជ័យលាភីលេខ១ នោះទេ ដោយគិតថាមានអ្នកសារព័ត៌មានជាច្រើនបានដាក់អត្ថបទប្រកួតប្រជែក្នុងកម្មវិធីប្រកួតសរសេរព័ត៌មានលើកកម្ពស់អាហារូបត្ថម្ភនេះ ។ លោកស្រីបន្តថា ការចូលរួមប្រកួតកម្មវិធីនេះ ធ្វើ​ឱ្យ​លោកស្រី​បានរៀនសូត្រច្រើនអំពីចំណេះដឹងអាហារូបត្ថម្ភ និងអាចឱ្យលោកស្រីត្រៀមខ្លួនសម្រាប់ក្លាយជាម្ដាយនៅថ្ងៃអនាគត។
លោកស្រី សឹម សល់ម៉ា
“ខ្ញុំពិតជារំភើប និងសប្បាយរីករាយដែលបានជាប់ជ័យលាភីលេខ១ ក្នុងកម្មវិធីនេះ ហើយក៏អរគុណដល់អង្គការហេឡែន ខេលល័រដែលបានរៀបចំកម្មវិធីនេះឡើង”
លោក ម៉ៅ សំណាង អ្នកសារព័ត៌មាននៃទូរទស្សន៍ PNN  មានប្រសាសន៍ថា តាមរយៈជ័យលាភីលើកនេះ នឹងអាចចូលរួមចំណែកផ្សព្វផ្សាយបន្ថែមទៀតលើព័ត៌មានដែលទាក់ទងទៅនឹងការលើកកម្ពស់អាហារូបត្ថម្ភ ប្រព័ន្ធស្បៀង និងសុវត្ថិភាពចំណីអាហារទៅដល់សាធារណៈជនឱ្យបានច្រើនទៅតាមលទ្ធភាពដែលអាចធ្វើទៅបានក្នុងនាមជាអ្នកសារព័ត៌មាន។
គួរជម្រាបជូនថា ពានរង្វាន់​អ្នក​សារ​ព័ត៌មានជើង​ឯកអាហារូបត្ថម្ភ រៀបចំឡើងដោយ​អង្គការ​ហេឡែន ខេលល័រ ក្នុង​គោល​បំណងលើកទឹកចិត្តដល់អ្នកសារព័ត៌មានក្នុងការផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានទាក់ទងនឹងវិស័យអាហារូបត្ថម្ភ។ សម្រាប់​ជុំទី២នេះ គេ​បាន​រកឃើញ​អ្នកសារព័ត៌មានចំនួន ៩នាក់ ទទួលរង្វាន់ ក្នុងនោះជ័យលាភីលេខ១ មានចំនួន៣នាក់ ជ័យលាភីលេខ២ មានចំនួន៣នាក់ និងជ័យលាភីលេខ៣ មានចំនួន៣នាក់៕