ភ្នំពេញ – ឱកាសសិក្សាអាហារូបករណ៍ ១០០% សម្រាប់ជំនាញថែទាំមនុស្សចាស់ជរា និងការសិក្សាភាសាជប៉ុនថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររងនៅវិទ្យាស្ថានកម្ពុជាបច្ចេកវិទ្យាជប៉ុនឆ្នាំសិក្សា២០២៣ ។ បេក្ខជនសិក្សានឹងមានឱកាសទៅធ្វើការនៅប្រទេសជប៉ុនតាមរយៈវិទ្យស្ថាន និងក្រុមហ៊ុនជាដៃគូសហការណ៍នៅប្រទេសជប៉ុន ។
បេក្ខភាពដែលអាចដាក់ពាក្យស្នើសុំអាហារូបករណ៍នេះ គឺត្រូវបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាក់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ(ជាប់ ឬធ្លាក់) ។ ជាមួយគ្នានេះ សិស្ស-និស្សិតនឹងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីអាហារូបករណ៍ជាច្រើនដូចជា កន្លែងស្នាក់នៅ (ចំពោះសិស្សដែលសិក្សាផ្នែកថែទាំ) ទទួលបានការបំប៉នភាសាជប៉ុនទុកជាមុន មានអាទិភាពខ្ពស់ក្នុងការសម្ភាសន៍ទៅធ្វើការនៅប្រទេសជប៉ុន ។
លក្ខខណ្ឌនៃការដាក់ពាក្យទទួលបានអាហារូបករណ៍បេក្ខជននឹងត្រូវប្រឡងដែលចែកជាពីរ ដោយបរិញ្ញាបត្ររងជំនាញថែទាំមនុស្សចាស់ជរាត្រូវប្រឡងមុខវិជ្ជាគីមីវិទ្យា និងជីវវិទ្យា សម្រាប់បរិញ្ញាបត្ររងភាសាជប៉ុនត្រូវប្រឡងមុខវិជ្ជាភាសាខ្មែរ និងចំណេះដឹងទូទៅ ។ គួរបញ្ជាក់ដែរថា ប្រសិនបើសិស្សនិស្សិតមិនទទួលបានអាហារូបករណ៍១០០% ក៏នឹងមានអាហារូបករណ៍បន្ទាប់បន្សំផ្សេងៗជាច្រើនទៀតផងដែរ។
ចាប់ផ្ដើមទទួលពាក្យពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះតទៅ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់ទូរស័ព្ទលេខ ០១៧ ៤០៣ ៩៣២ ឬ ០៩៦ ៣២៤ ២៥១១ ឬ ០៩៧ ២២៨ ៧៣៨៦ ឬអាចទំនាក់ទំនងនៅអាសយដ្ឋានអាគារលេខ619 ផ្លូវលេខ1928 សង្កាត់ ភ្នំពេញថ្មី ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ៕