រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ ​៖ ការបញ្ជូនកុមារចូលរៀននៅកម្រិតមត្តេយ្យសិក្សា ជួយជំរុញដល់ការលូតលាស់ផ្នែកសង្គម បញ្ញា អារម្មណ៍ និងកាយសម្បទា
ក្នុងដំណើរទស្សនកិច្ចចុះ​ពិនិត្យការរៀន និងបង្រៀន នៅសាលាមត្តេយ្យសិក្សាធនធាន ក្រុងបាត់ដំបង កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ឯកឧត្ដមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា មានប្រសាសន៍ថា ការបញ្ជូនកុមារទៅចូលរៀននៅកម្រិតមត្តេយ្យសិក្សាជាមួយគ្រូបង្រៀនមានវិជ្ជាជីវៈច្បាស់លាស់ ជួយជំរុញដល់ការលូតលាស់ផ្នែកសង្គម បញ្ញា អារម្មណ៍ និងកាយសម្បទា។
ក្នុង​ឱកាស​នោះ ឯកឧត្ដមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន បានថ្លែងអំណរគុណដល់អង្គការជំនួយជប៉ុន និងភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ ដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងរហូតសម្រេចបានជាសាលារៀនគំរូ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ ក្រសួងនឹងបន្តជួយគាំទ្រ និងជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យមត្តេយ្យសិក្សាឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនថែមទៀត ដើម្បីកសាងធនធានមនុស្ស ប្រកបដោយសក្តានុពល ឆ្ពោះទៅសម្រេចចក្ខុវិស័យកម្ពុជាឆ្នាំ២០៣០ និងឆ្នាំ២០៥០។