សិល្បៈនៃភាពច្នៃប្រឌិត ធ្វើ​ឱ្យ​យុវតី ភាព វណ្ណេប្រានីកា ឈ្នះ​ជ័យលាភីលេខ១ ក្នុងការប្រកួតគំនូរ និងស្នាដៃស្រ្តីជំនាន់ទី១២
យុវតី​ ភាព វណ្ណេប្រានីកា ជាសិស្សថ្នាក់ទី៨ ឯកទេសសូនរូប នៃសាលាមធ្យមវិចិត្រសិល្បៈ បានជាប់ជ័យលាភីលេខ១ ក្នុងការប្រកួតគំនូរ និងស្នាដៃស្រ្តី (Dream Girls Design Contest) ក្រោម​ប្រធានបទ “អច្ឆរិយនៃកម្ពុជា”។ នេះជាមោទនភាពមួយសម្រាប់ក្មេងស្រីកម្ពុជា ក្នុងការបង្ហាញក្ដីស្រមៃតាមរយៈស្នាដៃគំនូរ។
វណ្ណេប្រានីកា បានប្រាប់ឱ្យដឹងថា ការចូលរួមការប្រកួតនេះ ​គឺ​ចង់ឱ្យឯកទេសសូនរូប ដែលនាងកំពុងសិក្សា មានការចាប់អារម្មណ៍ឡើងវិញ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ ក៏មានការលើកទឹកចិត្តពីប៉ា ម៉ាក់ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ជាពិសេស មិត្តភក្តិ ដែលតែងសរសើរស្នាដៃគំនូររបស់នាង ហើយលើកទឹកចិត្តឱ្យចូលរួមប្រកួត ដោយគេជឿជាក់ថា រូបនាងនឹងអាចយកពានរង្វាន់បាន។
យុវតី​ ភាព វណ្ណេប្រានីកា ជាសិស្សថ្នាក់ទី៨ ឯកទេសសូនរូប នៃសាលាមធ្យមវិចិត្រសិល្បៈ ក្លាយជាម្ចាស់ជ័យលាភីលេខ១ ក្នុងការប្រកួតគំនូរ និងស្នាដៃស្រ្តី
បើតាម​ការរៀបរាប់របស់ យុវតី វណ្ណេប្រានីកា ឯកទេសដែលនាងរៀននៅសាលាមានដូចជា ភ្លេង ល្ខោន សៀក របាំ និងសូនរូប ប៉ុន្តែនាងសង្កេតឃើញថា ផ្នែកសូនរូប មិនសូវមានអ្នកចាប់អារម្មណ៍ នៅពេលមានការដាក់តាំងក្នុងកម្មវិធីមហោស្របផ្សេងៗ។ ដូច្នេះ ហើយទើបរូបនាងប្រើសិល្បៈច្នៃប្រឌិត គូរគំនូរមួយផ្ទាំងនេះចេញមកដោយរំលេចភាពដ៏ស្រស់ស្អាតរបស់គំនូរ និងការរួមបញ្ចូលគ្នាចម្រុះឯកទេស។
គំនូរដែលជាប់ជ័យលាភីលេខ១នេះ បើតាម វណ្ណេប្រានីកា នាងបានបញ្ចូលឯកទេសចំនួន៤ បញ្ចូលគ្នាទៅ​ក្នុងគំនូរនោះ មានដូចជា វិចិត្រកម្ម ផ្សាយ លម្អងក្រណាត់ និងគំនូរបុរាណ។ ផ្នែកវិចិត្រកម្ម គឺការដាក់ពណ៌ចម្រុះ, ផ្នែកផ្សាយគឺការដាក់ការរចនា (Design) ក្បាច់ខ្មែរ និងផ្នែកលម្អងក្រណាត់ មានគូរផ្កានៅខាងក្រោយ គូរដោយដៃ និងគូរតាមឌីជីថល។
ក្នុងការ​ប្រកួតនេះ វណ្ណេប្រានីកា បានដាក់ស្នាដៃគំនូរចំនួន៤ចូលរួមប្រកួត​ ដោយជាប់ក្នុងការប្រកួត២ស្នាដៃ គឺ Honorable Award និងស្នាដៃមួយទៀតជាជ័យលាភីលេខ១។ សម្រាប់គំនូរជាប់ជ័យលាភីលេខ១នេះ វណ្ណេប្រានីកា បានប្រាប់ថា ខ្លួន​ប្រើពេលចំនួន២ថ្ងៃដើម្បីរកគំនិតក្នុងការរចនា និងប្រើរយៈពេល២ទៅ៣ម៉ោងប៉ុណ្ណោះក្នុងការគូរឱ្យចេញជារូបរាង។ ក្នុងការគូរគំនូរនេះ រូបនាងជួបបញ្ហាប្រឈមមួយចំនួនដែរ ដោយសារមានកិច្ចការសាលាជាច្រើនដែលត្រូវធ្វើ ហើយបារម្ភខ្លាចដាក់ស្នាដៃប្រកួតនេះមិនទាន់ពេល តែទោះជាយ៉ាងនេះក្ដីក៏រូបនាងនៅតែជំនះរហូតទទួលបានជោគជ័យ។