តើមានកត្តាអ្វីខ្លះដែលធ្វើ​ឱ្យ​វិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា ទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ជាអង្គភាព​ផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូ ឆ្នាំ២០២៤?
វិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា ខេត្តបាត់ដំបង ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ទទួលស្គាល់ថា ជាអង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូ ចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ក្នុងឆ្នាំ២០២៤។ ការទទួលស្គាល់នេះ ធ្វើឡើងក្នុងពិធីប្រកាសជ័យលាភីអង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូ ក្នុងវិស័យអប់រំ និងវិស័យសុខាភិបាលឆ្នាំ២០២៤ និងប្រកាសដាក់ឱ្យអនុវត្តសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ រៀបចំ​ឡើង​ដោយ​ក្រសួងមុខងារសាធារណៈ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
លោក ប៉ិច ឈឿត នាយកវិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា ដែលមាន​ទីតាំង​ស្ថិត​នៅស្រុកភ្នំព្រឹក ខេត្តបាត់ដំបង មានប្រសាសន៍ថា ក្នុងនាមជាគណៈគ្រប់គ្រង លោកពិតជាមានសេចក្ដីរំភើបរីករាយដែលវិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា បានទទួលលទ្ធផលល្អក្នុងការប្រកួត ការផ្ដល់សេវាសាធារណៈគំរូក្នុងវិស័យអប់រំនេះ។ លោក ប៉ិច ឈឿត បន្តថា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ សិស្សានុសិស្ស និងប្រជាជននៅក្នុងសហគមន៍ ក៏រំភើបរកអ្វីថ្លែងមិនបាន ចំពោះលទ្ធផលដែលបានមកពីការខិតខំប្រឹងប្រែងទាំងអស់គ្នា។
លោក ប៉ិច ឈឿត នាយកវិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា នៅស្រុកភ្នំព្រឹក ខេត្តបាត់ដំបង
នាយកវិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា រូបនេះ បញ្ជាក់បន្ថែមថា វិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា អាចជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ជ័យលាភីជាអង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូនេះ គឺមិនមែនជារឿងចៃដន្យនោះទេ ពោលគឺមានកត្តាធំៗចំនួន៥ រួមមាន ទី១. កត្តានាយក និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ជាមនុស្សដែលមានបេះដូងតែមួយចង់ឃើញសាលារបស់ខ្លួនរីកចម្រើន ដើរតាមចក្ខុវិស័យផែនការដែលបានកំណត់ច្បាស់លាស់ ដោយចង់ឃើញលទ្ធផលសិស្សមានទាំងគុណភាព និងមានសីលធម៌ល្អ, ទី២.​ ការចូលរួមរបស់សហគមន៍ ជួយកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធសាលា និងជួយឧបត្ថម្ភដល់សិស្សមានជីវភាពខ្វះខាត, ទី៣. កត្តាមាតាបិតាសិស្ស យល់ពីតម្លៃនៃការសិក្សា និងជួយជំរុញកូនឱ្យមករៀនគ្រប់ៗគ្នា, សហការជាមួយគ្រូក្នុងការជួយកូនក្នុងការរៀនសូត្រ និងយកចិត្តទុកដាក់ក្នុងការប្រជុំ ឬបង្កើតគណៈកម្មការគ្រប់គ្រងថ្នាក់រៀន, ទី៤. កត្តាសិស្ស មានវិន័យ​ មានសណ្ដាប់ធ្នាប់ និងលទ្ធផលសិក្សាល្អ និងទី៥. ការចូលរួមពីអជ្ញាធរ ថ្នាក់ដឹកនាំ អង្គការដៃគូ។
វិទ្យាល័យពេជ្រចិន្តា មានគ្រូបង្រៀនសរុបចំនួន ៣៧រូប ស្រី១០រូប,​ សិស្សមាន១៨២៣នាក់ ស្រី៨៤៤នាក់។ លោក ប៉ិច ឈឿត បន្ថែមថា បើធៀបនឹងការខ្វះគ្រូ គឺខ្វះរហូតដល់៣១ នាក់ ប៉ុន្តែដោយសារការប្រឹងប្រែងរបស់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ធ្វើការមិនគិតយប់ថ្ងៃ ខិតខំជួយសិស្ស រហូតទទួលបានលទ្ធផលល្អ និងទទួលបានពានសេវាសាធារណៈគំរូ ដូចពេលបច្ចុប្បន្ននេះ។