លទ្ធផលប្រឡងបាក់ឌុបឆ្នាំ២០២១ បេក្ខជនជាប់និទ្ទេស A ចំនួន ១៧៥៣នាក់
ភ្នំពេញ – ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានឱ្យដឹងនៅថ្ងៃនេះថា សម្រាប់ការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ដែលប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃទី២៧-២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ កន្លងទៅនេះ លទ្ធផលបានបង្ហាញថា មានបេក្ខជនជាប់ជាស្ថាពរចំនួន ៧២០១៦នាក់ ដែលស្មើនឹង ៦៥,៦៥ភាគរយ។
ក្នុង​ចំណោម​បេក្ខជន​ដែលជាប់ជាង ៧ម៉ឺននាក់នោះ បេក្ខជន​ដែល​ទទួលបាននិទ្ទេស A មាន​ចំនួន ១៧៥៣នាក់, និទ្ទេស B មានចំនួន ៥២១៥នាក់, និទ្ទេស C មានចំនួន ១១ ៦៣៤នាក់, និទ្ទេស D មានចំនួន ២៣ ៤៩៩នាក់ និង និទ្ទេស E មាន​ចំនួន ២៩ ៩១៥នាក់ ។
បើតាម​ការ​បញ្ជាក់របស់ក្រសួងអប់រំក្នុង​ចំណោម​បេក្ខជន​ជាប់និទ្ទេស A ទាំង ១៧៥៣នាក់ បេក្ខជន​នៅ​រាជធានីភ្នំពេញ ចំនួន ៥៦៥នាក់, សៀមរាប ១៥៣នាក់, កណ្តាល ១២៧នាក់, បាត់ដំបង ១២៣នាក់, កំពង់ចាម ១១៨នាក់, បន្ទាយមានជ័យ ៩៩នាក់, តាកែវ ៩៩នាក់, ព្រៃវែង ៨៧នាក់, កំពត ៧៥នាក់, ត្បូងឃ្មុំ ៥៤នាក់, ក្រចេះ ៤៥នាក់, កំពង់ធំ ៤១នាក់, កំពង់ស្ពឺ ៣៣ នាក់, ពោធិ៍សាត់ ២៨ នាក់, ស្វាយរៀង ២៦ នាក់, កំពង់ឆ្នាំង ២២ នាក់, ព្រះសីហនុ ២០ នាក់, រតនគិរី ០៩ នាក់, ស្ទឹងត្រែង ០៦ នាក់, ប៉ៃលិន ០៦ នាក់, ឧត្តរមានជ័យ ០៥ នាក់, កោះកុង ០៤ នាក់, ព្រះវិហារ ០៤ នាក់, កែប ០៣ នាក់, និងខេត្តមណ្ឌលគិរី ០១ នាក់ ។
សូមបញ្ជាក់ថា ការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬបាក់ឌុប មានបេក្ខជនដាក់ពាក្យប្រឡងសរុបចំនួន ១១៤ ១៨៥នាក់ ក្នុងនោះ ១០៤ ២៩៩នាក់ជា​បេក្ខជន​ចំណេះទូទៅ, ៤ ៤១៧នាក់ជាបេក្ខជន​ស្វៃរិន, ៣៤៣៦នាក់ ជាបេក្ខជន​បំពេញវិជ្ជា និង ២០៣៥នាក់ ជាបេក្ខជន​ស្វៃរិន​បំពេញវិជ្ជា។