ជំនាញដែលវិទ្យាស្ថានផ្ដល់ការសិក្សារួមមាន ៖ ការដំឡើងបណ្ដាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ, ការថែទាំ និងជួសជុលបរិក្ខាអេឡិចត្រូនិក, ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត​, សេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន, ការដំឡើងកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព, សេវាកម្មសម្អាងកាយ និង សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ។
រូបភាពពី Facebook: TVET NEWs
បេក្ខជននឹងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនពីកម្មវិធីអាហារូបករណ៍ក្នុងការសិក្សារួមមាន ៖ ការសិក្សាដោយឥតគិតថ្លៃ ការផ្ដល់ប្រឹក្សាយោបល់ពីការជ្រើសរើសជំនាញ និងព័ត៌មានទីផ្សារការងារ ការចុះកម្មសិក្សានៅតាមរោងចក្រសហគ្រាស គ្រឹះស្ថាន ឧស្សាហកម្ម និងក្រុមហ៊ុនឯកជន។ លើសពីនេះ អ្នករៀនសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ១ នឹងទទួលបានឱកាសបន្តការសិក្សា មានជំនាញពិតប្រាកដច្បាស់លាស់ដែលមានទីផ្សារការងារកំពុងត្រូវការ មានឱកាសការងារធ្វើសមរម្យ និងចំណូលទៀងទាត់ មានកន្លែងស្នាក់នៅឥតបង់ថ្លៃ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម បេក្ខជនអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០១២ ២៦៧ ៦៧៩ / ០៧១ ៩៩០ ៨៨៦៦ / ០៦៩ ៤៣៦ ៦៩៣ / ០១០ ៥៤៧ ៧៧៨ / ០៨៨ ៦១៣ ២១២៣ / ០៩៦ ៩៣៩ ៩៦៩៨ / ០៨៨ ៩៥៣ ២៣៣៣ / ០៩៧ ៩២៥ ៩១៨៨ ឬអាចទៅកាន់វិទ្យាពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនស្វាយរៀង ដោយផ្ទាល់ ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិមេភ្លើង សង្កាត់ស្វាយរៀង ក្រុងស្វាយរៀង (ជិតរង្វង់មូលស្រះវង់)​ ឬតាមរយៈ Facebook Page: វិទ្យាពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនស្វាយរៀង៕