ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានបង្កើតវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលតាមប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិចស្ដីពី “ការប្រើប្រាស់ថ្នាក់រៀនសិប្បនិមិ្មត Google Classroom សម្រាប់ការបង្រៀនពីចម្ងាយតាមប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិក ដល់គណៈគ្រប់គ្រង ឬជាគ្រូបង្រៀនគ្រប់កម្រិតថ្នាក់របស់ក្រសួងអប់រំ។
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះ រៀបចំដោយនាយកដ្ឋានបច្ចេកវិទ្យាពត៌មាននិងក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្នុងគោលបំណងឱ្យបុគ្គលិកអប់រំស្វែងយល់អំពីថ្នាក់រៀនសិប្បនិម្មិត តួនាទីគ្រូក្នុងថ្នាក់សិប្បនិម្មិត ការបង្កើតនិងគ្រប់គ្រងថ្នាក់រៀនសិប្បនិម្មិត និងការដាក់កិច្ចការ ព្រមទាំងកែកិច្ចការដល់សិស្ស។
សម្រាប់វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះ កំណត់ឱ្យមានការចូលរួមអ្នកដែលជាសិក្ខាកាមគ្រូបង្រៀននៃក្រសួងអប់រំ យុវជននិងកីឡា ត្រឹមតែ 85 នាក់ប៉ុណ្ណោះ ដោយលោកគ្រូអ្នកគ្រូត្រូវចេះប្រើប្រាស់កុំព្យូទ័រ និងអ៊ីម៉ែល។ កម្មវិធីនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី29 ខែមេសា ឆ្នាំ2021 វេលាម៉ោង 8:30 ដល់ 10:30 នាទីព្រឹក តាមរយៈ Google Meet ។ ចុះឈ្មោះតាមរយៈ bit.ly/GoogleClassroom4edu ឬ QR Code ៕