លក្ខខណ្ឌនៃបេក្ខជនក្នុងការដាក់ពាក្យ ៖ ជាបេក្ខជនដែលកំពុងសិក្សាឆ្នាំទី១ នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ (RUPP), សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទនីតិសាស្ត្រ និងវិទ្យាសាស្ត្រសេដ្ឋកិច្ច, សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ, សាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង, វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា, សាកលវិទ្យាល័យន័រតុន, សាកលវិទ្យាល័យសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ (UEF), សាកលវិទ្យាល័យប៊ែលធីអន្តរជាតិ និង វិទ្យាស្ថានស៊ីតិក។ បេក្ខជនក៏ត្រូវមានអាយុមិនលើសពី២១ឆ្នាំ និងមានប្រតិបត្តិពិន្ទុសិក្សា ៣.០០ យ៉ាងតិច។
បេក្ខជន បេក្ខនារី ដែលទទួលបានអាហារូបករណ៍នឹងទទួលបានការគាំទ្រពីភាគីអាហារូបករណ៍ជាច្រើនដូចជា ថ្លៃសិក្សាពេញលេញ ថ្លៃចុះឈ្មោះចូលរៀន កុំព្យូទ័រយួរដៃ ប្រាក់ឧបត្ថម្ភក្នុងការរស់នៅ ការធានារ៉ាប់រង និង ប្រាក់ចំណាយលើសៀវភៅសិក្សា។
បេក្ខជន បេក្ខនារីដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យ អាចចូលទៅកាន់ https://mcpcomm.typeform.com/to/ucntwtsK ។ ចាប់ទទួលការចុះឈ្មោះ និងដាក់ពាក្យពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី២៨ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥៕