ដើម្បីបន្តចូលរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការលើកកម្ពស់ធនធានមនុស្ស នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយមជ្ឈមណ្ឌលរៀបចំការប្រឡងអូឡាំព្យាដសិង្ហបុរី (SIMCC) បានផ្តល់ជូនបេក្ខជនចុះឈ្មោះចូលរួមប្រឡងគណិតវិទ្យាសិង្ហបុរី Singapore Math Challenge (SMC) ២០២៥ ចំនួន ២៥០កន្លែងដោយឥតគិតថ្លៃ ជូនដល់បេក្ខជនជាសិស្សានុសិស្សដែលសិក្សាចាប់ពីថ្នាក់ទី១ ដល់ថ្នាក់ទី១១ ក្នុងឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥។
លក្ខខណ្ឌចុះឈ្មោះ ៖ បេក្ខជនត្រូវចុះឈ្មោះប្រឡងចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ ជាកំហិត, បេក្ខជនតម្រូវឱ្យចុះឈ្មោះចូលរួមការប្រឡងតាមឆ្នាំសិក្សារបស់ខ្លួន (ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥)។
កាលបរិច្ឆេទប្រឡង ៖ នៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង១៣:៣០នាទីរសៀល។
ទីតាំងប្រឡង ៖ នៅសាលសន្និបាត ២០២១ ជាន់ទី២ នៃទីស្តីការក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់។
វិញ្ញាសាប្រឡង ៖ ចំនួន ២ភាសា (ភាសាខ្មែរ និងភាសាអង់គ្លេស)។
អត្ថប្រយោជន៍ នៃការចូលរួមប្រកួត ៖ បេក្ខជនជ័យលាភីនឹងទទួលបានមេដាយ មាស, ប្រាក់, សំរឹទ្ធ និងវិញ្ញាបនបត្រ ។ បេក្ខជនជ័យលាភីនឹងមានឱកាសចូលរួមប្រកួតគណិតវិទ្យាអូឡាំព្យាដអន្តរជាតិសិង្ហបុរី វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ (Singapore Math Global Final-SMGF)។