ភាពមិនស៊ីគ្នារវាងធនធានមនុស្ស និងតម្រូវការទីផ្សារការងារជាក់ស្តែង ជាបញ្ហាប្រឈមយ៉ាងសំខាន់មួយដែលកម្ពុជាកំពុងជួបប្រទះ។ ចំណុចនេះ បង្ករជាការលំបាកសម្រាប់គ្រប់ភាគីទាំងអស់ ទាំងនិយោជក និង​សិស្សនិស្សិត។ អ្នកគ្រប់គ្រងស្ថាប័ន​រអ៊ូថាគ្មាន​កម្លាំងពលកម្មគ្រប់គ្រាន់ ខណៈ​សិស្សនិស្សិតលើកឡើងថាគ្មានកន្លែងចូលបម្រើការងារ។
បញ្ហានេះត្រូវបានគេរកឃើញថា កើតឡើងដោយសារតែ​សិស្សនិស្សិតមិនយល់ច្បាស់ពីវិធីក្នុងការជ្រើសរើសជំនាញឱ្យបានត្រឹមត្រូវ និងស្គាល់ជំនាញមិនអស់ ទើបធ្វើឱ្យពួកគេរើសតែជំនាញដដែលៗ ហើយគ្មានទីផ្សារ ខណៈជំនាញដែលត្រូវការពិតប្រាកដបែរជាគ្មានអ្នករៀនទៅវិញ។
ហេតុនេះហើយទើប​កម្មវិធី អនាគត ត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីបង្ហាញពីជំនាញ​នានានៅក្នុងទីផ្សារកម្ពុជា សម្រាប់ជាជម្រើសយ៉ាងច្បាស់លាស់ចំពោះយុវជនកម្ពុជា។
PHNOM PENH Book Your Ride YOUR SAFETY IS OUR FIRST PRIORITY. WE ARE HERE Special promo code x3 10,000khr ams for new user SIEM REAP Special promo code x3 10,000khr ams for new user Book Your Ride YOUR SAFETY IS OUR FIRST PRIORITY. WE ARE HERE Special promo code x3 10,000khr ams for new user កក់ការធ្វើដំណើរ ការពារ និងរក្សាអនាម័យជានិច្ចក្នុងពេលធ្វើដំណើរ ពួកយើងកំពុងនៅទីនេះ ទីក្រុងភ្នំពេញ
នាយកសាលា TVET ៖ យុវជន​ដែល​ទទួលការបណ្តុះបណ្តាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈ ១,៥លាននាក់ ផ្តើមចុះកម្មសិក្សា​នៅ​តាម​ក្រុមហ៊ុន ដើម្បីពង្រឹងសមត្ថភាព