៣. កញ្ញា ហេង ច័ន្ទតារា ពីសាលាជំនាន់ថ្មី នៃវិទ្យាល័យព្រះស៊ីសុវត្ថិ
៤. លោក សុភាព ចន្ទឧត្តម ពីសាលាជំនាន់ថ្មី នៃវិទ្យាល័យព្រះស៊ីសុវត្ថិ
៥. កញ្ញា គង់ ឌីវណ្ណា ពីវិទ្យាល័យឡាយហ្វ ខេត្តព្រះសីហនុ
ក្នុងពិធីប្រគល់ជ័យលាភីអាហារូបករណ៍អាស៊ានឆ្នាំ២០២២ ដល់សិស្សអាហារូបករណ៍កម្ពុជាទាំង៥រូប កាលពីថ្ងៃទី២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ នៅស្ថានទូតសឹង្ហបូរីប្រចាំកម្ពុជា ឯកឧត្តម យក់ ង៉ុយ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានថ្លែងអំណរគុណចំពោះស្ថានទូតសឹង្ហបុរីប្រចាំកម្ពុជាដែលបានរៀបចំកម្មពិធីនេះឡើង ហើយជាមួយគ្នាឯកឧត្ដមក៏បានសំដែងនូវការកោតសរសើរចំពោះសិស្សជ័យលាភី និងមានប្រសាសន៍ផ្ដាំផ្ញើឲ្យពួកគាត់ប្រឹងប្រែងយកចិត្តទុកដាក់រៀនសូត្រដើម្បីទទួលបាននូវចំណេះដឹងគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ។
ឯកឧត្តមបញ្ជាក់ថា ការសិក្សានៅបរទេសទាមទារឲ្យសិស្ស និស្សិតខិតខំព្យាយាម និងរៀនរស់នៅដោយឯករាជ្យ ឃ្លាតឆ្ងាយពីក្រុមគ្រួសារ ដើម្បីក្រេបជញ្ជក់ចំណេះដឹង និងប្រែក្លាយខ្លួនទៅជា ធនធានប្រកបដោយសមត្ថភាពក្នុងការចូលរួមអភិវឌ្ឍន៍ប្រទេសយើងតទៅថ្ងៃមុខ។
សូមបញ្ជាក់ថា អាហារូបករណ៍អាស៊ានឆ្នាំ២០២២នេះ ត្រូវបានប្រកាសផ្តល់ជូនដោយក្រសួងអប់រំ នៃសាធារណរដ្ឋសិង្ហបូរី សម្រាប់និស្សិតវ័យក្មេងមកពីបណ្តាប្រទេសអាស៊ាន ចិន និងឥណ្ឌា ទៅសិក្សានៅប្រទេសសិង្ហបុរី ។ សិស្សដែលបានជាប់អាហារូបករណ៍នេះ នឹងទទួលបានប្រាក់ផ្គត់ផ្គង់ការហូបចុក រ៉ាប់រងថ្លៃសិក្សា ការស្នាក់នៅ សំបុត្រយន្តហោះ ព្រមទាំងអត្ថប្រយោជន៍ផ្សេងៗទៀត៕