ជំនាញអគ្គិសនី និងអេឡិចត្រូនិក កំពុងអនុវត្តនៅវិទ្យាល័យចំណេះទូទៅ និងបច្ចេកទេស សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ROTA ខ្សាច់កណ្ដាល
ជាចក្ខុវិស័យរបស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា សិស្សដែលសិក្សា​នៅវិទ្យាល័យចំណេះទូទៅ និង​បច្ចេកទេស គឺ ទទួលបានចំណេះដឹង ជំនាញបច្ចេកទេស និង​គុណតម្លៃ ក្រមសីលធម៌ល្អបំផុត ដើម្បីឆ្លើយតប​ចំពោះ​តម្រូវ​ការ​ទីផ្សារ​ការងារ និង​បន្ត​ការ​សិក្សា​ពេញមួយ​ជីវិត ។
ដំណើរទស្សនកិច្ច នៅវិទ្យាល័យចំណេះទូទៅ និងបច្ចេកទេសសម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ROTA ខ្សាច់កណ្ដាល
ឆ្លៀតក្នុង​ឱកាសនោះដែរ រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក៏បានជំរុញលើកទឹកចិត្តគណៈគ្រប់គ្រង និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ឱ្យបន្ដផ្ដោតការយកចិត្តទុកដាក់ និងខិតខំប្រឹងប្រែងបន្ថែមទៀតក្នុងការអនុវត្តឱ្យបាននូវស្ដង់ដាសាលារៀនគំរូ។ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ឹម កុច មានប្រសាសន៍ថា ស្ដង់ដាសាលារៀនគំរូផ្ដោតលើ លទ្ធផលសិក្សារបស់សិស្ស, ដំណើរការបង្រៀននិងរៀន, ការចូលរួមរបស់សហគមន៍, ដំណើរការរដ្ឋបាលសាលារៀន និងគណនេយ្យភាពសាលារៀន។
ទន្ទឹមនោះ បើពិនិត្យ​មើលទៅ​លើយុទ្ធសាស្រ្តគន្លឹះទាំង៤ ដែល​រាជរដ្ឋាភិបាលបានដាក់ចេញ​ឃើញថា អ្នកជំនាញបច្ចេកទេស គឺជា​ធាតុផ្សំដែលមិនអាច​ខ្វះបាន ចូលរួមអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ច​​កម្ពុជា ដើម្បីឈានទៅសម្រេចបានគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលដែលបានដាក់ចេញ៕