ក្រុម​យុវជន In the PINK បង្កើតយុទ្ធនាការឌីជីថលលើកកម្ពស់សុខភាពផ្លូវចិត្តស្ត្រីមានផ្ទៃពោះ
ភ្នំពេញ – In The PINK​ ជា​យុទ្ធនាការឌីជី​ថល​ឯករាជ្យផ្សព្វផ្សាយលើបណ្តាញសង្គម ​​មាន​គោល​បំណង​លើក​កម្ពស់​ការ​យល់​ដឹង​អំពី​សុខភាព​ផ្លូវ​ចិត្ត​របស់​អ្នកម្ដាយ ​តាម​រយៈ​ការ​ចែក​រំលែ​ក​​​មា​តិ​កា​ស្ដីពី​សារៈសំខាន់​នៃ​សុខុមាលភាព​ផ្លូវ​ចិត្ត​របស់​ស្រ្តី​អំឡុង​ពេល​មាន​ផ្ទៃពោះ​ និង​ក្រោយ​ពេល​សម្រាល ។ គម្រោងនេះបង្កើតឡើងដោយក្រុមយុវជនមួយក្រុមមានគ្នា ៦នាក់មកពីសាកលវិទ្យាល័យនានា ។
កញ្ញា​ ញាណ វិភាវី និស្សិតឆ្នាំទី២ ផ្នែកប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ និងសារគមនាគមន៍ និងជាសហស្ថាបនិកមួយរូបនៅក្នុងគម្រោង In The PINK​ បាននិយាយថា គម្រោ​ង​​នេះ​លើកយកប្រធានបទទាក់ទងទៅនឹងសុខភាពផ្លូវចិត្តរបស់ស្រ្តីមានផ្ទៃពោះមកនិយាយ ដើម្បីលើកម្ពស់ចំណេះដឹងសុខភាព​ផ្លូវ​ចិត្ត ព្រមទាំងបង្កើតចំណេះដឹងថែទាំសុខភាពទារក ។
យុវតីរូបនេះប​ន្តថា គោលបំណងសំខាន់ៗបីនៅក្នុងគម្រោងនេះ គឺលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងអំពីសុខភាពផ្លូវចិត្តរបស់អ្នកម្ដាយ បង្កើនទម្លាប់និយាយនិងពិភាក្សាទៅ​លើ​ប​ញ្ហាសុខភាពផ្លូវចិត្ត និងបង្ហាញព័ត៌មានអាកប្បកិរិយាទាំងអ្នកម្ដាយនិងមនុស្សជុំវិញខ្លួន ។
ចំណែកកញ្ញា ម៉ៅ ស្រីពេជ្រ គ្រប់គ្រងទំព័រហ្វេសប៊ុក In The PINK បានបង្ហាញចំណាប់ថា អ្នកម្ដាយគ្រប់រូបនឹងទទួលបានចំណេះដឹងល្អៗ ព្រមទាំងមានសុខភាពល្អទាំងផ្លូវកាយ និងផ្លូវចិត្តល្អ ដូចទៅនឹងឈ្មោះរបស់យុទ្ធនាការ In the PINK  ដែលប្រែពីឃ្លាជាភាសាអង់គ្លេសមានន័យថា សុខភាពល្អទាំងផ្លូវកាយ និងផ្លូវចិត្ត ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា គាំទ្រសុខុមាលភាពផ្លូវចិត្តរបស់មាតាបានល្អជាកត្តាចម្បងដើម្បីសម្រេចបានសុខុមាលភាពប្រជាជនទូទាំងពិភពលោក ។​ បញ្ហាផ្លូវចិត្តរបស់​អ្នកម្ដាយអាចជះឥទ្ធិពលដល់សមត្ថភាពមើលថែទាំកូន ហើយកត្តានេះអាចមានផលអវិជ្ជមានដល់សុខុមាលភាព និងអាហារូបត្ថម្ភរបស់កុមារនៅថ្ងៃអនាគតផងដែរ៕