វិទ្យាស្ថាន​ពហុបច្ចេកទេស​ភូមិភាគ​តេជោ​សែនសៀមរាប បានប្រកាស​ពី​ការផ្តល់អាហារូបករណ៍​ចំនួន ២៤០កន្លែង ដល់យុវជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ក្រីក្រ/គ្រួសារងាយរងហានិភ័យ និង​កម្មករនិយោជិត បុគ្គលនៃសេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅប្រព័ន្ធ ក្នុងការសិក្សា​ជំនាញ​វិជ្ជាជីវៈ និង​បច្ចេកទេស C1 ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ។
ជំនាញ​ដែលត្រូវ​ផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ ការងារ​កំបោរ ៣០នាក់, ការ​ដំឡើង​បណ្តាញ​បំពង់ទឹក ៣០នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខា​ត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន ៣០នាក់, សេវាកម្ម​កុំព្យូទ័រ ៣០នាក់, ការរចនាក្រាហ្វិក​ដោយ​កុំព្យូទ័រ ៣០នាក់, ធុរកិច្ច​ភេសជ្ជៈ (ការក្រឡុកស្រា) ៣០នាក់, ការដំឡើង​បណ្តាញ​អគ្គិសនី​ក្នុងអគារ ៣០នាក់, ការ​ដំឡើង​ និង​ថែទាំកាមេរ៉ា​សុវត្ថិភាព ៣០នាក់។
អ្នកដែលសិក្សា នឹង​ទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភ​ចំនួន ២៨ម៉ឺនរៀល​ក្នុង១ខែ ក្នុងពេលសិក្សា ចំពោះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​មាន​ប័ណ្ណ​សមធម៌ (ក្រ១.ក្រ២) ឬប័ណ្ណគ្រួសារ​ងាយរងហានិភ័យ, បានចុះកម្មសិក្សា​នៅ​តាម​ក្រុមហ៊ុន សហគ្រាស ព្រមទាំង​ទទួល​បាន​ឱកាស​ការងារ​ក្រោយ​បញ្ចប់ការ​សិក្សា។
លក្ខខណ្ឌ​នៃការជ្រើសរើស ៖ បេក្ខជន​ជាសមាជិក​មក​ពី​គ្រួសារ​មាន​ប័ណ្ណសមធម៌ ឬ បេក្ខជន​ជាសមាជិក​មក​ពី​គ្រួសារ​មានប័ណ្ណ​រងហានិភ័យ, បេក្ខជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ដែលមាន​សមាជិក មាន បណ្ណសំគាល់​មានពិការភាព, បេក្ខជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ដែលមានសមាជិក មាន បណ្ណ​មូលនិធិ​សមធម៌សុខាភិបាល ពណ៌លឿង, បេក្ខជន​ដែល​ឧទ្ទេសនាម​ដោយ រដ្ឋបាល​រាជធានី ខេត្ត ក្រុង ស្រុក ខណ្ឌ, បេក្ខជនត្រូវ​មាន​អាយុ​ចាប់ពី១៥ឆ្នាំ ដល់ ៤៥ឆ្នាំ។
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិត សូម​ទាក់ទង​ទៅ​កាន់វិទ្យាស្ថាន​ដែលមាន​អាសយដ្ឋាន​នៅ ភូមិ​បន្ទាយ​ចាស់​ សង្កាត់ស្លក្រាម ក្រុងសៀមរាប ខាងកើត​ផ្សារ​សាមគ្គី​៧០ម៉ែត្រ។ កាលបរិច្ឆេទចូលរៀន​នៅថ្ងៃទី០៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ​២០២៤៕