កម្មវិធី EACAT Homestay Program 2025 កំពុងប្រកាសឱ្យសិស្សានុសិស្សថ្នាក់វិទ្យាល័យដាក់ពាក្យ ដើម្បីផ្លាស់ប្ដូរការសិក្សារយៈពេល១សប្ដាហ៍ នៅប្រទេសជប៉ុន។ កម្មវិធីផ្ដល់ឱកាសដល់សិស្សានុសិស្ស បានសិក្សាអំពីការផ្លាស់ប្ដូរវប្បធម៌ជប៉ុន, ការផ្លាស់ប្ដូរបទពិសោធន៍ពីនិស្សិតអន្តរជាតិ និងផ្លាស់ប្ដូរភាពជាអ្នកដឹកនាំ។
លក្ខខណ្ឌនៃបេក្ខជន បេក្ខនារី ក្នុងការដាក់ពាក្យ ៖ ជាសិស្សកំពុងរៀនថ្នាក់វិទ្យាល័យ និងមិនមានបទពិសោធន៍ទៅក្រៅប្រទេស។
បេក្ខជនត្រូវរៀបចំឯកសារចាំបាច់ដើម្បីស្នើពាក្យដូចជា ការសរសេរណែនាំខ្លួនខ្លីជាភាសាអង់គ្លេសដោយពន្យល់ពីមូលហេតុដែលបេក្ខជនចាប់អារម្មណ៍ក្នុងការចូលរួមក្នុងកម្មវិធី EACAT Homestay និងតែងសេចក្ដីដោយលើកឡើងពីប្រធានបទ តើអ្នកចង់ឱ្យកម្ពុជាក្លាយជាប្រទេសបែបណា? តើរដ្ឋាភិបាលគួរអនុវត្តគោលនយោបាយបែបណាដើម្បីធ្វើឱ្យប្រទេសក្លាយជាប្រទេសដែលអ្នកចង់ឃើញ?
បេក្ខជន បេក្ខនារី ដែលជាសិស្សានុសិស្សនៅថ្នាក់វិទ្យាល័យ មានចំណាប់អារម្មណ៍លើឱកាសផ្លាស់ប្ដូរការសិក្សានេះ អាចចូលចុះឈ្មោះតាមរយៈតំណភ្ជាប់ https://forms.gle/gkPTasMCakUw2Rhh7 ។
ចាប់ទទួលពាក្យពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី១៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម អាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០១១ ៤០២ ១៤២៕