ភ្នំពេញ – សមាគមន៍អតីតនិស្សិតខ្មែរពីប្រទេសជប៉ុន បានប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍សាច់ប្រាក់សម្រាប់និស្សិតកម្ពុជាដែលកំពុងត្រៀមខ្លួនសិក្សាថ្នាក់បឧត្តមសិក្សានៅក្នុងឆ្នាំសិក្សា២០២៣។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនទឹកប្រាក់៣០ម៉ឺនរៀនក្នុងមួយខែ និងមានរយៈពេល៥ឆ្នាំ ។
អាហារូបករណ៍នេះសម្រាប់និស្សិតដែលកំពុងបំពេញការសិក្សា ឬគ្រោងបំពេញការសិក្សាថ្នាក់ក្រោយមធ្យមសិក្សា រួមមានថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររង បរិញ្ញាបត្រ និងបរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងវគ្គជំនាញវិជ្ជាជីវៈឆ្នាំសិក្សា២០២៣ នៅរយៈពេល៦ខែខាងមុខ ។ បេក្ខភាពដែលត្រូវស្នើសុំ ត្រូវបំពេញពាក្យស្នើសុំឱ្យបានត្រឹមត្រូវ និងច្បាស់លាស់ចៀសវាងការធ្លាក់ដោយស្វ័យប្រវត្តិ និងមិនមានឱកាសក្នុងការស្នើពាក្យអាហារូបរកណ៍សាច់ប្រាក់ពីសមាគមន៍អតីតនិស្សិតខ្មែរពីប្រទេសជប៉ុនទៀត ។
គួរជម្រាបថា គណៈកម្មាធិការវាយតម្លៃអាហារូបករណ៍នឹងធ្វើការស្នើសុំឯកសារ ឬភស្ដុតាងដែលអះអាងពីព័ត៌មានដែលបេក្ខជនបានបំពេញនៅពេលក្រោយម្ដងទៀតបន្ទាប់ពីធ្វើការបំពេញតាម Online រួច ។ បេក្ខជនគួរធ្វើការបំពេញពាក្យចាប់ពី២០នាទីឡើងទៅ និងធ្វើការផ្ទៀងផ្ទាត់ឱ្យបានល្អិតល្អន់មុននឹងធ្វើការបញ្ជូនពាក្យ ។
និស្សិតអាចធ្វើការដាក់ពាក្យតាមតំណភ្ជាប់ https://forms.gle/EdocLvL6MpW4t2BG8 ។