ជំនាញ​ដែលត្រូវផ្តល់ជូន​សម្រាប់សញ្ញាបត្រ​ជាន់ខ្ពស់​បច្ចេកទេស ឬ​បរិញ្ញាបត្ររង រួមមាន ព័ត៌មានវិទ្យា (៤០នាក់), វិស្វកម្មរថយន្ត (៤០នាក់), បរិក្ខារត្រជាក់ (៤០នាក់), មេកានិកឧស្សាហកម្ម (៦០នាក់), វិស្វកម្ម​អគ្គិសនី (៨០នាក់) និងវិស្វកម្ម​លោហៈ​បន្ទះបន្សារ (៤០នាក់)។
ជំនាញ​សម្រាប់​ថ្នាក់សញ្ញាបត្រ​បច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ ២ និង៣ រួមមាន ៖ ការដំឡើង​បណ្ដាញ​អគ្គិសនី​ក្នុងអគារ, ការថែទាំ និង​ជួសជុល​រថយន្ត, ការថែទាំ និង​ជួសជុល​អគ្គិសនីរថយន្ត, សេវាកម្ម​បរិក្ខារ​ត្រជាក់​ក្នុងគេហដ្ឋាន, ការផ្សារអគ្គិសនី, ការបន្ស៊ីលោហៈ, ការថែទាំ និង​ជួសជុលជណ្តើរយន្ត និង​​ការ​រចនាក្រាហ្វិចដោយកុំព្យូទ័រ។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ សម្រាប់សញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់​បច្ចេកទេស ឬបរិញ្ញាបត្ររង បេក្ខជន​ត្រូវ​មានសញ្ញាបត្រ​បច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ​៣ ឬជាប់ ឬធ្លាក់មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រ​ដែលមាន​តម្លៃស្មើ។
សម្រាប់បេក្ខជន​ដែល​ចាប់អារម្មណ៍ អាច​មក​ទិញ​ពាក្យ និង​ដាក់ពាក្យ​ចាប់ពី​ថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូត​ដល់ថ្ងៃទី៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅការិយាល័យ​អប់រំ​បណ្តុះបណ្តាល ឬនៅបញ្ជរ​ច្រក​ចូលខាងមុខ​របស់វិទ្យាស្ថាន​បច្ចេកទេស​ឧស្សាហកម្ម ដែលមានទីតាំង​ស្ថិត​នៅ​តាម​បណ្តោយ​មហាវិថី​សហព័ន្ធ​រុស្ស៊ី សង្កាត់ទឹកថ្លា ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ។
ការប្រឡង​ជ្រើសរើស​នឹងប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅថ្ងៃទី១៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ហើយ​កាលបរិច្ឆេទ​ប្រកាស​លទ្ធផល គឺនៅថ្ងៃទី១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥៕