ភ្នំពេញ – សម្រាប់ការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ ដែលប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១កន្លងទៅនេះ មានបេក្ខជនចំនួន ១៤១ ០៥៦នាក់បានប្រឡងជាប់ ដែលស្មើនឹង ៩៥,៩៧ភាគរយ។ នេះបើតាមការប្រកាសរបស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា។
ក្រសួងបានបញ្ជាក់ថា ការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិកាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ បានប្រព្រឹត្តទៅដោយរលូនតាមគោលការណ៍ច្បាប់ យុត្តិធម៌ តម្លាភាព និងប្រកបដោយសុវត្ថិភាព និងសណ្តាប់ធ្នាប់ ក្រោមការយកចិត្តទុកដាក់ពីប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាល ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្រសួងសុខាភិបាល ព្រមទាំងការអនុវត្តភារកិច្ចរបស់គណៈមេប្រយោគ និងគណៈកម្មការនានា ប្រកបដោយភាពម៉ត់ចត់ និងដោយស្មារតីទទួលខុសត្រូវខ្ពស់ រួមទាំងការចូលរួមអនុវត្តបានល្អនូវបទប្បញ្ញត្តិ និងកម្រិតវិន័យពីសំណាក់បេក្ខជនប្រឡង។
គួរបញ្ជាក់ដែរថា ការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២០-២០២១នេះ មានបេក្ខជនចុះឈ្មោះប្រឡងសរុបចមនួន ១៥៤ ៨៩៩នាក់ ដោយរៀបចំជាមណ្ឌលប្រឡងចំនួន ១៧១៧មណ្ឌល និងបែងចែកជាបន្ទប់ប្រឡងចំនួន ៧០៦៧បន្ទប់៕