បេក្ខជនជិត៩៦ភាគរយ ជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ
ភ្នំពេញ – សម្រាប់ការ​ប្រឡងសញ្ញាបត្រ​មធ្យម​សិក្សា​បឋមភូមិ​ ដែល​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​កាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២១កន្លងទៅ​នេះ មានបេក្ខជនចំនួន ១៤១ ០៥៦នាក់បានប្រឡងជាប់ ដែលស្មើ​នឹង ៩៥,៩៧ភាគរយ។ នេះ​បើតាមការប្រកាស​របស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និង​កីឡា។
ក្រសួងបានបញ្ជាក់ថា ការប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យម​សិក្សា​បឋមភូមិ​កាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ បានប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ដោយ​រលូន​តាម​គោល​ការណ៍​ច្បាប់ យុត្តិធម៌ តម្លាភាព និង​ប្រកប​ដោយ​សុវត្ថិភាព និង​សណ្តាប់ធ្នាប់ ក្រោម​ការ​យកចិត្តទុកដាក់ពីប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិបាល ក្រសួងអប់រំ យុវជន និង​កីឡា ក្រសួងសុខាភិបាល ព្រមទាំង​ការ​អនុវត្ត​ភារកិច្ច​របស់គណៈមេប្រយោគ និង​គណៈកម្មការនានា ប្រកប​ដោយ​ភាព​ម៉ត់ចត់ និង​ដោយ​ស្មារតីទទួលខុសត្រូវ​ខ្ពស់ រួម​ទាំង​ការ​ចូលរួម​អនុវត្ត​បានល្អ​នូវ​បទប្បញ្ញត្តិ និង​កម្រិតវិន័យ​ពីសំណាក់បេក្ខ​ជនប្រឡង។
គួរ​បញ្ជាក់ដែរថា ការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យម​សិក្សា​បឋមភូមិសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា​២០២០-២០២១នេះ មានបេក្ខជន​ចុះឈ្មោះប្រឡងសរុបចមនួន ១៥៤​ ៨៩៩នាក់ ដោយរៀបចំជាមណ្ឌលប្រឡង​ចំនួន ១៧១៧មណ្ឌល និង​បែងចែកជា​បន្ទប់ប្រឡង​ចំនួន ៧០៦៧បន្ទប់៕