សាលារាជធានីភ្នំពេញចុះបាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគនៅតាមសាលារៀននានានៅទូទាំងរាជធានី
ភ្នំពេញ – ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានដឹកនាំការបើកយុទ្ធនានៃការបាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគនៅវិទ្យាល័យជា ស៊ីម សន្ធរម៉ុក ស្ថិតនៅក្នុងសង្កាត់ទឹកល្អក់ទី១ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ ។ យុទ្ធនាការនេះបាន​ចូលរួមពីអភិបាលនៃគណៈអភិបាលខណ្ឌទាំង១៤ មន្ត្រីនៃមន្ទីរពាក់ព័ន្ធនិងកងកម្លាំងនៃកងពលតូចលេខ៧០ ជាង ៥០នាក់ ។ យុទ្ធនាការបាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគនៅតាមបណ្ដាសាលានានានៅទូទាំងរាជធានីនៅថ្ងៃចន្ទនេះ​ ដើម្បីត្រៀមដំណើរបើកសាលារៀនឡើងវិញចាប់ពីអនុវិទ្យាល័យដល់វិទ្យាល័យ ប៉ុន្តែត្រូវតែអនុវត្តគោលការណ៍ប្រតិបត្តិស្តង់ដារ (SOP) សម្រាប់ដំណើរការគ្រឹះស្ថានសិក្សាបើកឡើងវិញ ។
ឯកឧត្តមអភិបាលនៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានបញ្ជាក់ថា ថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ គ្រឹះស្ថានសិក្សារដ្ឋ ឬឯកជនយ៉ាងណានោះទេ សំខាន់ឱ្យតែអនុវត្តបានត្រឹមត្រូវទៅតាមគោលការណ៍ប្រតិបត្តិស្តង់ដារ (SOP) របស់ក្រសួងអប់រំ នោះរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញនឹងអនុញ្ញាតិឱ្យបើកដំណើរការឡើងវិញ។ ផ្ទុយទៅវិញសាលារៀនដែលមិនទាន់បានបំពេញលក្ខខណ្ឌគ្រប់គ្រាន់ដូចខាងលើ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញនឹងជំរុញឱ្យអនុវត្តឱ្យបានត្រឹមត្រូវ និងអនុញ្ញាឱ្យបើកសាលាជាបន្តបន្ទាប់នៅពេលក្រោយ ។
ទន្ទឹមគ្នានេះ តាងនាមឱ្យរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អំពាវនាវឱ្យប្រជាពលរដ្ឋ ឪពុកម្ដាយ អាណាព្យាបាលសិស្ស ចូលរួមនិងគាំទ្រឱ្យបានយ៉ាងពេញទំហឹងអនុវត្តវិធានសុខាភិបាល និងគោរពគោលការណ៍ប្រតិបត្តិស្តង់ដារឱ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួន ដើម្បីការសុខភាពសិស្សានុសិស្ស ៕