ទិវាសៀវភៅកម្ពុជានឹងចែកសៀវភៅ ១ពាន់ក្បាលលើកកម្ពស់វប្បធម៌អានដល់យុវជន
ភ្នំពេញ – ទិវាសៀវភៅកម្ពុជាមានយុទ្ធនាការចែកសៀវភៅ ១ពាន់ក្បាលដើម្បី​លើកកម្ពស់វប្បធម៌អានដល់យុវជន ។ ទិវាសៀវភៅកម្ពុជាឆ្នាំនេះនឹងធ្វើឡើងនៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិមរតកតេជោ ចាប់ពីថ្ងៃទី0៦ – ១០ ខែមេសាខាងមុខ ដោយរំពឹងថា នឹងមានអ្នកចូលរួមច្រើនជាង ១ពាន់នាក់ ។ នេះបើតាមលោក សុខ ឡាក់ គណៈកម្មការបច្ចេកទេសនៃទិវាសៀវភៅកម្ពុជា និងជាសហស្ថាបនិកនៃបណ្ណាល័យបញ្ញវន្ត បញ្ជាក់ប្រាប់ AMS Education នៅថ្ងៃចន្ទនេះ ។
លោក សុខ ឡាក់ បានបន្ថែមថា វេទិកាខាងលើមានការចូលរួមអ្នកនិពន្ធ គ្រឹះស្ថានបោះពុម្ភផ្សាយនានា ព្រមទាំងលក់សៀវភៅ​បញ្ជុះតម្លៃរហូតទៅដល់ ៧០% ដែល​ជាវិធីសាស្រ្តមួយចូលរួមចំណែកដើម្បីលើកកម្ពស់ការអាន ពិសេសសម្រាប់អ្នកដែលខ្វះខាតថវិកា ប៉ុន្តែពួកគាត់មានទឹកចិត្តចង់អានសៀវភៅ ដើម្បីអភិវឌ្ឍខ្លួនឯង និងសង្គមជាតិផងដែរ ។
នៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ទិវាសៀវភៅកម្ពុជាខាងមុខ លោក សុខ ឡាក់ បញ្ជាក់ថា ទិវាសៀវភៅកម្ពុជាប្រារព្ធឡើងសម្រាប់មនុស្សទាំងអស់គ្នា គឺយើងចង់មើលឃើញថាប្រជាពលរដ្ឋនៅប្រទេសកម្ពុជាមានទំនោរក្នុងការអាន និងចាត់ទុកទិវាសៀវភៅកម្ពុជាជាផ្នែកមួយដ៏សំខាន់ ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ ត្បិតការប្រារព្ធទិវាសៀវភៅកម្ពុជាធ្វើនៅក្នុងខែមេសាក៏ពិតមែន ប៉ុន្តែទិវាសៀវភៅមានជារៀងរាល់ថ្ងៃ ដែលមនុស្សគ្រប់រូបមានសិទ្ធិសេរីភាពអានសៀវភៅជាប្រចាំ​ ។